InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Zlato a zlatá masáž

13.4.2013 Administrátor (přečteno 4335x)
Zlato a zlatá masáž

Poslední dny a týdny jsou krásnou ukázkou toho, jak vyjádření renomované investiční banky a mediální amplion dokáží pohnout s trhem. Minimálně dva roky je zlato všemožně v mediích propagováno jako skvělá investice, která snad nikdy neztratí na hodnotě. Pochopitelně na tom celý investiční byznys profituje a to včetně medií, která tyto zprávy a články produkují.

V posledních dnech je zase velké téma pokles cen zlata, aktuálně již pod hranici 1500, kdy ještě nedávno atakovalo 2000 a všemožná doporučení hovořila o ceně až 2500. A akcie těžařů zlata i díky tomu dostávají pěkně na frak. Sledujte Barrick a Goldcorp, o kterých jsem nedávno psal. A tak ještě připomínám poslední články Zlato a malý veletoč a Vyrostou akcie Barrick Gold?.  

Jsem sám zvědav, jak se to nyní vyvine a kam až klesne zlato? (1400? 1300?) a kam až díky tomu klesnou zlatí těžaři? Což jsou spojené nádoby.

Tento text je v zásadě reakcí na aktuální článek Zlato propadlo pod 1500 USD na 21měsíční minima.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku