InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Ženský pláč při jednání? Malá atomovka

12.5.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 4644x)
Ženský pláč při jednání? Malá atomovka

Financial Times referují o summitu G 20, který se uskutečnil koncem roku 2011 v Cannes.  Kancléřka Merkelová se prý na jednání rozplakala, když se ocitla pod tvrdým tlakem amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho francouzského kolegy Nicolase Sarkozyho. Ti chtěli, aby německá vláda byla při záchraně eurozóny aktivnější. „To ale není fair, přece nespáchám sebevraždu,“ prohlásila prý Merkelová.

Téměř automaticky padají komentáře o těžkém životě žen v mužském světě, o tom, jak se ubohé ženy musí nelidskému mužskému světu přizpůsobovat atd. To je ale podle mého názoru hluboký omyl. I z vlastní zkušenosti vím, že snad neexistuje silnější zbraň při vyjednávání než dobře načasovaný ženský pláč. To už musí být muž velký hulvát a necita, aby jej nářek dámy nechal chladným a pokračoval v prosazování tvrdé linie. Silnější zbraní při vyjednávání je snad už jen hlaveň revolveru přiložená ke spánku.

Přinejmenším někteří muži litují, že si ve výjimečných případech takovou „atomovku“ nemohou dovolit, protože by se jim všichni krutě vysmáli. Ne ale tak ženě. Konec konců si odpovězte sami. Jak to dopadlo? Uhájila si paní Merkelová své nebo snad vyhrál Obama se Sarkozym?

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

  

Komentáře k článku