InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Z krysy profesionálním investorem I.

7.6.2013 Quido (přečteno 4692x)
Z krysy profesionálním investorem I.

ČÁST 1.

Už delší dobu jsem uvažoval o rozjetí svých vlastních stránek, kam bych směřoval své myšlenkové pochody z přerodu krysy na investora. Stránek, kam bych vkládal své dílčí úspěchy, ale také neúspěchy. A hlavně bych uváděl své postupy při podnikání. Ale protože jsem časem narazil na stránky Investportalu a poznal pár lidí z jeho prostředí, rozhodl jsem se k psaní svého blogu zde na stránkách. Doufám, že za pár let budou mé články sloužit začínajícím úspěchu chtivým lidem, jak jsem nyní já, jak se vypracovat na profesionála. Nebo naopak jak nepostupovat, pokud se mi tato cesta nepodaří. Nemalým důvodem k rozhodnutí psát je také zlepšení mého slohového vyjadřování.

Co si pod pojmem „krysa“ představit? Pro mě je to výraz člověka, který pracuje v zaměstnání (tímto termínem se proslavil pan Robert Kiyosaki) jako já. Člověk, který by rád ze zaměstnání odešel a pracoval na vybudování svého vlastního úspěchu. Profesionální investor, kterým bych se rád stal, je pro mě osoba, která vlastním i cizím kapitálem investuje do projektů různých oborů a tyto investice mu zajišťují příjem, kterým se dokáže uživit a zbytek výdělku je tak veliký, že mu dovoluje provádět další investice.

                         Aktuální stav:

                                                      - zaměstnanec

                                                      - plat 13.500 CZK

                                                      - 24 let

Jelikož mám tajné sny, které bych sám sobě, ale také mým nejbližším v rodině, velmi rád splnil (dopřát rodičům vysněný rodinný domek, bráchovi zařídit pořádně dlouhou cestu kolem světa, o které už mluví spousty let…). Důvodů je ale mnohem více, i ten, že jsem ve znamení Býka a „chci si to prostě dokázat“. Proto se chci dostat na tuto pozici:

                         Můj cíl do tří let:

                                                      - opustit zaměstnání

                                                      - měsíční příjem 500.000 CZK

                                                      - měsíční pasivní příjem 100.000 CZK

Pravidelnost článků zde na Investportalu bude záležet na mnoha faktorech, ale pokusím se vložit nový článek vždy jednou za 14 dní. Budu velmi rád, pokud se budete zapojovat do diskuze, pokoušet se mi poradit, ale také mi budoucí kroky rozmluvit. Jedině to nás všechny společně posune dopředu. DĚKUJI A DRŽTE PALCE.

Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku