Warren Buffett cítí na australském trhu profit

Po nedávných výprodejích na australském akciovém trhu se s velkou pravděpodobností blýská na lepší časy. Minulý měsíc další propad hodnoty společností na tamějším trhu přilákal i nejznámějšího lovce atraktivních valuací, miliardáře Warrena Buffetta, který do portfolia své společnosti za 390 milionů dolarů přidal akcie pojišťovací skupiny IAG.

Buffett později v telefonickém rozhovoru s reportéry Fairfax Media prohlásil, že se rozhodně nejednalo o první a poslední nákup Berkshire Hathaway na australském trhu: „Pokud s námi budete dělat rozhovor za dva až tři roky, zjistíte, že máme v portfoliu čtyři až pět australských společností.“

Buffett: Mezi dalšími potenciálními nákupy mohou být banky

„Bankovní sektor je něco, na co jsem se díval. Banky mám rád, koneckonců držíme dlouhé pozice v amerických bankovních domech. Určitě se budu dále zaměřovat na banky. Řekl bych, že je velmi pravděpodobné, že za pět let budeme držet v portfoliu jednu nebo více australských bank,“ Buffett odpověděl na otázku, jestli budou banky mezi jeho dalšími nákupy.

Mnoho jeho příznivců a žáků je nicméně přesvědčeno, že australské banky musí zlevnit ještě více, aby je Buffett koupil. Australský bankovní sektor se obchoduje téměř na třínásobku své účetní hodnoty, tedy na daleko vyšších násobcích, než mají americké banky v portfoliu Berkshire Hathaway.

Současné P/BV ratio Goldman Sachs je 1,24x, Wells Farga 1,75x a U.S. Bancorpu 1,96x. Wayne Peters, generální ředitel PetersMacGregor Capital Management a 18tiletý veterán setkání akcionářů Berkshire Hathaway o Buffetovi řekl:

„Bude chtít výnosy z IAG ponechat v domácí měně, proto bude zvažovat investice do australských společností. Rozhodně ale kvůli tomu nebude přeplácet. Byl bych velmi překvapen, kdyby nakoupil akcie tamějších bank v brzké době.“ A kde nakoupit ty nejlepší dividendové akcie?

Goldman Sachs rovněž sázejí na australské banky

Matthew Ross, stratég investiční banky Goldman Sachs nedávno klientům napsal, že se australské akcie oproti zbytku světa obchodují s výraznou slevou:

„Sedmdesát procent velkých australských společností v současnosti nabízí větší hodnotu než jejich zahraniční konkurenti a pouze deset procent australských značek spadá podle ukazatelů P/E, P/BV a EV/EBITDA do nejhoršího valuačního kvartilu jejich globálního odvětví.“

Rossův kolega Dion Hershan, který zodpovídá za správu fondu australských akcií Goldman Sachs je také přesvědčen, že si australské banky výprodeje posledních dní nezaslouží a proto využil nedávné poklesy k navýšení pozic.

Zatímco americký akciový index S&P500 si za poslední rok připisuje zisk lehce přes 3%, index MSCI Australia s velkou expozicí vůči tamějšímu finančnímu sektoru se za stejné období nachází ve ztrátě přibližně 23%.

Kdo je Warren Buffett?

Warren Buffett je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších investorů na světě. Často je označován za věštce z Omahy, což svědčí o jeho zdravém úsudku a neuvěřitelném úspěchu při řízení investic. Buffett se stal ikonickou postavou ve světě podnikání a investic, protože na investicích vydělal miliardy dolarů.

Buffett začal svou kariéru v makléřské firmě svého otce v Omaze ve státě Nebraska. Pilně pracoval, aby získal přehled o akciovém trhu, který mu posloužil jako základ jeho úspěchu. Buffettův investorský úspěch se vyznačoval neuvěřitelnou schopností pochopit hodnotu různých akcií a rozpoznat klíčové investiční příležitosti. Kromě toho měl talent interpretovat akciový trh a chápat, jaký vliv budou mít jednotlivé akcie na celkový trh.

Jeho investorský úspěch mu nakonec vynesl přezdívku „věštec z Omahy“. Původně byla tato přezdívka ovlivněna jeho obrovským úspěchem na burze a jeho legendárním postavením investičního experta. Dnes se „Věštec z Omahy“ vztahuje k neuvěřitelné moudrosti a obchodnímu umu Warrena Buffetta.

Jeho úspěch se rozšířil i na další podnikatelské aktivity. Buffett je předsedou společnosti Berkshire Hathaway, jednoho z největších a nejúspěšnějších konglomerátů v zemi. Ve společnosti Berkshire Hathaway věnoval svůj čas a investice společnostem v široké škále průmyslových odvětví. Díky úspěchu těchto investic se Warren Buffett stal jedním z nejbohatších lidí na světě.

Kromě rozsáhlých znalostí ve finančním sektoru je Warren Buffett známý i svými filantropickými aktivitami. Velkou část svého majetku věnuje na financování celosvětových charitativních iniciativ. Jeho štědrost pomohla milionům lidí po celém světě zajistit lepší přístup ke vzdělání, zdravotní péči a dalším základním potřebám.

Warren Buffett je ukázkovým příkladem člověka, který dosáhl neuvěřitelného úspěchu díky své inteligenci, tvrdé práci a odhodlání. Je ikonou ve světě podnikání, investic a filantropie. Pro každého, kdo hledá inspiraci, je Warren Buffett ideálním příkladem.

Kdo je Matthew Ross?

Matthew Ross je americký filmař, producent a podnikatel. Je známý především díky svému celovečernímu filmu Swiss Army Man z roku 2014, který napsal, režíroval, produkoval a hrál v něm. Produkoval také několik dalších filmů, včetně snímků All We Had, The Playroom a Other People, a pracoval také na krátkém dokumentárním filmu The Human Element.

Ross začal svou kariéru psaním a režírováním krátkých filmů, než v roce 2014 debutoval celovečerním filmem Swiss Army Man. Film byl velmi dobře přijat a získal několik ocenění včetně Velké ceny poroty a Ceny diváků na filmovém festivalu Sundance. Swiss Army Man se od té doby stal mezi fanoušky kultovní klasikou.

Jako producent se Ross podílel také na několika úspěšných filmech. Mezi jeho účasti na dalších projektech patří romantická komedie All We Had s Katie Holmes v hlavní roli, drama The Playroom s Johnem Ortizem a Olivií Wilde a Other People s Jessem Plemonsem a Molly Shannon v hlavních rolích. Kromě toho režíroval a produkoval krátký dokumentární film The Human Element, který dokumentuje dopady klimatických změn.

Kromě filmové práce se Ross věnuje také podnikání. Spoluzaložil produkční společnost Wishlab, která financuje a produkuje mediální projekty. Kromě toho spoluzaložil mediální společnost Bixel Exchange, která se zaměřuje na pomoc začínajícím podnikatelům při získávání zdrojů potřebných k úspěchu jejich podnikání.

Matthew Ross má za sebou prokazatelné úspěchy ve filmovém a mediálním průmyslu a jeho účast na projektech, kterých se dotkl, mluví sama za sebe. Je to muž mnoha talentů a v budoucnu ho jistě čeká mnoho dalších úspěšných projektů.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang