InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Warrene, proč GM?

19.8.2013 Administrátor (přečteno 3982x)
Warrene, proč GM?

Warren Buffett je bez diskusí nejznámějším a také nejslavnějším investorem na světě. Jeho kroky sleduje mnoho lidí. Investorova poslední zpráva pro americké regulační úřady ukazuje novinky. Novinka, která mne docela překvapila, je jeho investice do akcií General Motors.

Buffettova Berkshire Hathaway drží aktuálně 2,89% akcií GM. Tyto akcie mají aktuálně hodnotu zhruba 1,33 miliardy usd. Co Buffetta vedlo k takovému investičnímu rozhodnutí? Vždyť tahle firma už jednou zkrachovala a stát ji musel znárodnit a řada investorů zaplakala. Považuje Buffett tento "znovuzrozený" titul za podhodnocený? Domnívá se, že americký automobilový průmysl je z nejhoršího venku a čeká jej návrat k lepším časům? Zanevřou Američané nyní na japonské vozy? Warrenovi do hlavy nevidíme, ale informace je to zajímavá.

Akcie General Motors

Při zběžném nastudování tohoto titulu zde nemohu tvrdit, že čísla vypadají špatně. Naopak, vypadají solidně.

Další investice "věštce z Omahy"

Buffett ve druhém čtvrtletí neinvestoval pouze do produkce osobních vozů. Investoval rovněž například do produkce ropy (kanadská ropná společnost Suncor Energy) a satelitní televize (americká Dish Network).

Forbes

Investiční mág Buffett letos vypadl z trojice nejbohatších lidí světa a aktuálně je na pozici č.4. Tenhle šibal ovšem, i přes svůj vysoký věk, jistě ještě neřekl poslední slovo. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku