InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Vodí nás bankéři za nos?

10.10.2012 Administrátor (přečteno 3518x)
Vodí nás bankéři za nos?

Bankéř Hoffman (Investiční kapitálová společnost KB) se v rozhovoru pro HN nechal slyšet, že na to, aby člověk měl dostatečně diverzifikované portfolio, potřebuje sto milionů korun. Považuji to za naprostý nesmysl. Pochopil bych to snad jenom v případě, že chtěl pomoci svému zaměstnavateli s prodejem jeho produktů. Na pěkné světové akciové a diverzifikované portfolio skutečně sto milionů nebude třeba, něco takového se dá sestavit s, dejme tomu, 500.000,-Kč. A bude to fungovat. A náklady na pořízení takového portfolia budou v řádu desetin procenta z hodnoty portfolia.

Už se ani nedivím, že v této zemi si něco takového dovolí říci vysoce postavený manažer. Proč? Protože Češi se o investování a zhodnocování jejich majektu zatím pramálo zajímají a ještě méně se v této oblasti vzdělávají. ČR je země bankám zaslíbená.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku