InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Vlk

16.1.2014 Administrátor (přečteno 3940x)
Vlk

Lidi nemají lháře, podvodníky a všemožné šejdíře nikterak v lásce. Z nějakého záhadného důvodu však, pokud se objeví podvodník, který to dělá ve velkém, je obdařen charismatem a dělá to s grácií, lidé ho milují. Jistě, pouze do momentu, kdy to nejste vy, kdo byl podveden a oškubán.

Wall

V roce 1987 přišel na plátna kin dnes již legendární film v režii Olivera Stonea Wall Street. Michael Douglas v roli Gekka je jenom těžko překonatelný. Je to asi nejznámější a nejslavnější film z burzovního prostředí a možná i finančnictví obecně. "Chamtivost je dobrá". Těžko říci, zda se řežisérovi povedl jeho původně zamýšlený záměr, tedy poukázat na ty dobré a ukázat co je špatné. Protože bastarda Gekka musí všichni milovat a obdivovat. Původní záměr zřejmě nevyšel, ale není to dnes už jedno?

Vlk

Na letošní plátna právě vtrhnul další zajímavý kousek. Kombinace Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio dává tušit mnohé. A aby toho bylo víc, tak film je inspirován knižní předlohou reálného burzovního "parchanta" - Jordana Belforta. Ten si za své malé velké prohřešky odseděl dokonce 22 měsíců ve federální věznici a díky této knize vydělal další balík.

Takže nevím jak vy, ale já (jako správný burzián) jdu zítra na Vlka z Wall Street. Tyhle "parchanty" lidi milují :) 

 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku