InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Tragická rozhodnutí Yahoo v kostce

1.8.2016 Jindřich Svoboda (přečteno 5312x)
Tragická rozhodnutí Yahoo v kostce

Timing is everything neboli Časování je vše. To je velmi oblíbený slogan v byznysu i na burze. Jedné velmi známé firmě časování nikdy moc nešlo. A její rozhodnutí se ukázala přímo jako tragická. Ano, je to Yahoo, bývalý to titán internetu. Podívejme se jen stručně na několik milníků:

  • V roce 1998 Yahoo odmítá koupit Google za 1 milion USD.

  • V roce 2002 si Yahoo připouští svůj omyl a nabízí Googlu, že jej koupí za 3 miliardy USD. Google chce 5 miliard, ale Yahoo odmítá. Aktuální hodnota společnosti skrývající se pod tickerem GOOGL je 543 miliard USD.

  • V roce 2008 Yahoo odmítá nabídku převzetí od Microsoftu v hodnotě 40 miliard USD.

  • Letos, před několika dny, bylo Yahoo prodáno za 4,6 miliard společnosti Verizon. (Přesněji – jedná se o prodej jádrového byznysu Yahoo.) Hodnota Yahoo kdysi dosahovala částky 125 miliard USD. 

Poslední CEO Yahoo, Marisse Mayerové, se zjevně nepodařilo zvrátit trend ústupu z pozic. S prázdnou ale neodchází. Její odchodné má hodnotu přes 50 milionů USD.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku