InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Tohle neuslyší "zlaťoušové" rádi

9.12.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 3153x)
Tohle neuslyší "zlaťoušové" rádi

Dostal jsem do mailu takový malý „spamík“ od prodejců investičního zlata. Srovnávají cenu Škody 120 a zlata před 35 lety a nyní. Parádní srovnání – porovnávají investiční produkt, který nepřináší, vedle případného růstu jeho hodnoty, žádný užitek, a klasický spotřební výrobek, jehož cena razantně klesá od chvíle, kdy s ním vyjedete ze salónu, a který rychle zastarává.

Ale fajn. Za starou škodověnku dostanete díky „bursíkovnému“ tak maximálně tisícovku, zatímco cena zlata mezitím vyrostla sedmkrát.

Pokud se ale podíváte na vývoj indexu S&P 500, zjistíte, že cena akcií vyrostla zhruba dvacetkrát. I když si myslím, že akcie nyní nejspíš čeká určitá korekce a zlato je možná lehce podhodnocené, nelze říct, že „zlatíčko“ je nějakým svatým grálem investování. A propos, kolik jste při jeho držení obdrželi na dividendách? :-)

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku