InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Staňte se mistry v osobních financích

19.11.2014 Petr Sobotka (přečteno 3924x)
Staňte se mistry v osobních financích
Na Vysoké škole ekonomické v Praze se v sobotu 22.listopadu bude konat 6. ročník Mistrovství v Cashflow 101. Akce je určena nejen pro studenty, ale i širokou veřejnost.
 
Cashflow 101 je stolní společenskou hrou, která zábavným způsobem simuluje reálný svět peněz a učí základy finanční gramotnosti a investování. Odráží obavy z nejistoty, chuť vypočítavě riskovat, ale i frustraci, když se nedaří. Hráč tak dostává rychlou zpětnou vazbu a může sledovat jak na něj některé "životní" situace působí.
 
Hra je podobná monopolům. Autor hry spisovatel Robert Kiyosaki říká, že jsou to monopoly se steroidy. Narozdíl od nich se zde nehraje jen o nemovitosti, tady přicházejí na řadu kompletní osobní finance. Na začátku si vylosujete konkrétní postavu, která má nějaké zaměstnání, odpovídající plat a také určité výdaje. Třeba splácí hypotéku, automobil, umořuje dluhy a samozřejmě také nakupuje, stejně jako v reálném životě.
 
Účelem hry není soupeřit s ostatními, ale naopak spolupracovat a co nejdřív se dostat z prvního kola, takzvaného Krysího závodu, na Rychlodráhu, kde začíná ta "pravá jízda".
 
I když hra na první pohled vypadá složitě, pravidla jsou jednoduchá. Oranizátoři počítají, že na mistrovství přijdou i lidé, co hru ještě nikdy nehráli. Pro ně jsou vyhrazeny stoly s rádcem, který jim vysvětli pravidla a uvede je do děje.
 
Více informací o Cashflow Mistrovství naleznete na www.CashflowMistrovstvi.cz
   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

    

Komentáře k článku