InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Spořitelna pokouší trpělivost klientů

3.6.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 4948x)
Spořitelna pokouší trpělivost klientů

Výrazným fenoménem uplynulých několika let je v segmentu retailového bankovnictví nástup bezpoplatkových a nízkopoplatkových bank. Odchod klientů k těmto bankovním štikám představuje hrozbou dosavadnímu sladkému životu českých bankovních sumců, mezi něž samozřejmě patří i Česká spořitelna.

Člověk by si říkal, že za takové situace je zvyšování tolik kritizovaných bankovních poplatků rovno dráždění kobry bosou nohou. V centrále České spořitelny si však zřejmě myslí něco jiného. A tak zbývajícím klientům nadělili k „letním Vánocům“ dáreček, který příliš nepotěší.

Jak vyplývá z oznámení České spořitelny klientům, mění „Banka pro život“ zhruba čtyřicet položek ve svém ceníku, přičemž většina upravovaných poplatků jde výrazně směrem vzhůru. U čtyř položek ceníků jde o změny podstatné a dopadnou na velký počet klientů Spořitelny.

ČS změna poplatků

O nejapné setrvačnosti českých střadatelů jsme psali již zkraje tohoto roku. Pro kolik klientů „Spořky“ bude toto zvýšení poplatků pověstnou poslední kapkou?

Poznámka pro investory: Ač se to příliš neví, Česká spořitelna má akcie obchodované na burze. Na RM-Systému se obchoduje s titěrným floatem akcií s nízkou likviditou (v průměru se zobchoduje 50 akcií za den). Aktuální cena je 1015,70 za akcii. Za loňský rok vyplatila Spořitelna dividendu ve výši 60 Kč na akcii. Majoritní vlastník (cílovým akcionářem je Erste Bank) drží 99% akcií České spořitelny.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku