InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Seznam potenciálních zákazníků na pár kliknutí

25.10.2013 Administrátor (přečteno 5447x)
Seznam potenciálních zákazníků na pár kliknutí

PR text

Efektivní obchod neznamená nabídnout svůj produkt nebo službu kdekomu, je třeba dobře cílit na své potenciální zákazníky. Takové cílení nelze dělat po jednom, nýbrž je vhodné mít seznam klientů, které následně oslovíme. A právě vytvořit takový seznam potenciálních klientů může být problém, ne však, pokud máte zakoupenou databázi firem.

Databáze firem, o co jde?

Všechny základní informace o firmách a dalších subjektech jsou někde veřejně uvedeny, například v obchodním rejstříku, na internetu, v telefonním seznamu, nebo na samotných stránkách firmy, apod. Postupným dohledáváním bychom našli všechno, co potřebujeme. V databázi firem je ale vše na jednom místě a ještě k tomu prakticky strukturované. S využitím chytrého filtrování pak hravě vyhledáte právě to, co potřebujete, tedy váš seznam potenciálních zákazníků.

Jakou kvalitu mají získané kontakty?

Albertina - databáze podnikatelů, firem a dalších subjektů v ČR obsahuje přes 2,7 milionu záznamů. Při nastavení filtrování kontaktů lze nastavit velmi konkrétní údaje jako je například region a obor působení, velikost firmy, počet zaměstnanců, roční obrat firmy apod. Následně získáte detailní informace, jako jsou veškeré kontakty, adresy nebo i strukturované údaje u účetních uzávěrek. A co je důležité, celá databáze je průběžně aktualizována.

Příklad využití

Jeden příklad za všechny. Řekněme, že jsme firma, co nabízí nápojové automaty do kanceláří. Jako první v databázi firem zvolíme oblast působení, například středočeský kraj. Budou nás zajímat firmy s počtem 5 a více zaměstnanců a generující zisk. Dále bude vhodné vybrat firmy, které nabízejí služby a mají k tomu kanceláře, kde například probíhají jednání a setkání s klienty. Naopak nás nebudou příliš zajímat obory zemědělství, stavebnictví nebo pohostinství. Výběrem těchto a dalších specifikací ve vyhledávání se z 10 000 kontaktů na firmy v našem kraji dostanete k úzkému seznamu přibližně 100 kontaktů. Nyní máme vytoužený seznam potenciálních zákazníků, který byl opravdu jen na pár kliknutí.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku