InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Sázka na jednoho koně

29.8.2016 Lucie Minaříková (přečteno 3733x)
Sázka na jednoho koně
Žil byl jeden obyčejný hřebeček. Jako hříbě ve stádu ničím nevynikal, ale přesto začal trénovat a skákat přes překážky. Občas ho to bavilo, občas ne, ale díky jezdecké škole se naučil, jak přes překážky skákat. Když dospěl, začal jezdit na závody. Ze začátku mu to moc nešlo, lidé ho moc neznali, ale on se nenechal odradit. Občas vyhrál nějaký ten závod a díky tomu, se dostal do místního hřebčína, kde se mu věnovali a trénovali ho. Tím, že jezdil na závody si na sebe začal vydělávat. Nebylo to moc, ale na ustájení a krmení to stačilo. Občas vyhrál i nějaký větší závod a tak měl peněz více a mohl si vyhodit z kopýtka. Koupil si lepší sedlo a taky otěže. Jak získavál víc a víc zkušeností, začal být úspěšný i na větších závodech. Mohl si dovolit lepší krmení a větší stáj a spoustu dalších krásných věcí. Jako v pohádce. Měl se skvěle a chtěl ještě víc. Nové podkovy a lepší kartáče na jeho srst, větší přepravník a nějaké ty pamlsky. 
 
Na jednom ze závodů potkal krásnou mladou klisnu. Kdybyste ji viděli! Dlouhá zářivě blond hříva, ladné pohyby a to řechtání! Náš hřebeček se do ní zamiloval na první pohled. A měl to štěstí, že i klisničce se líbil. Byl úspěšný a velmi perspektivní. Hřebeček neváhal! Chtěl se stát jejím vyvoleným a možná i zplodit potomky! A netrvalo dlouho a klisnička se nastěhovala k hřebečkovi. Jenže najednou mu byla jeho stáj malá a tak běhal a skákal přes překážky jak divý a vyhrával více a více závodů. Znenadání mu klisnička oznámila, že čeká hříbátko. Jaké to štěstí! A tak se přestěhovali do větší stáje, čekali potomka a vše šlo tak, jak si přáli! Nemohli se dočkat!
 
Náš hřebeček se připravoval na velmi důležitý závod. Trénoval, co mu síly stačily a věděl, že pokud uspěje, budou se o něj zajímat renomované stáje a posune se zas o kus výš. Jenže jednoho chmurného dne, když šel se svou klisničkou na procházku po louce, klopýtl a vymknul si kotník. Nic závažného, ale nemohl se účastnit žádných závodů několik dalších měsíců. Naštěstí měli s klisničkou našetřeno a také měl hřebeček pojištění, takže měli peníze na ustájení i na jídlo. Jenže, kotník ne a ne se zahojit, dostal se do něj zánět bylo potřeba zaplatit zvěrolékaře. Peníze se tenčily a hřebeček stále nemohl na závody a vydělávat peníze. Pojištění, které měl, mu nějaké výlohy zaplatilo, ale nebylo to tolik, aby mohl uživit sebe, klisničku a nenarozené hříbátko. Situace začínala být kritická. S klisničkou se domluvili, že se přestěhují do menší stáje, alespoň na chvíli. 
 
Jak by příběh mohl pokračovat? Jakkoliv. Hřebeček by se mohl uzdravit a opět závodit, ale také nemusel, jeho nožka by už nebyla co dřív a on by musel hledat nějaký jiný zdroj obživy. 
 
Jaké z toho plyne ponaučení?
 
Zkuste si místo hřebečka dosadit sami sebe. Myslíte, že se vám nic takového nemůže stát?
Nezdá se vám riskatní, sázet na jednoho koně (sami sebe) a doufat, že se mu nic nestane a bude pořád schopný uživit celou rodinu?
Lucie Minaříková Lucie Minaříková

Zajímám se o možnosti investic a budování pasivního příjmu, investuji, zkouším a své zkušenosti předávám dál. Nejsem investiční guru, nemám mnohatelé zkušenosti a neznám všechny produkty na trhu. Přesto mohu být inspirací a doporučit vám nějaké zajímavé projekty :)

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku