InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Rusové vybrali 63 miliard rublů z ruských poboček zahraničních bank

8.5.2014 Administrátor (přečteno 3388x)
Rusové vybrali 63 miliard rublů z ruských poboček zahraničních bank

Známý ruský deník Izvestija s odvoláním na tamější centrální banku přinesl informaci o tom, že lidé a firmy vybrali v březnu z ruských poboček zahraničních bank a finančních institucí 63 miliard rublů. V přepočtu jde o 35 miliard korun. V absolutním vyjádření byla nejvíce postižena Home Credit & Finance Bank. Rusové z ní za jeden měsíc v přepočtu vybrali 13 miliard korun, což představovalo pokles o 9,6 procent vkladů u HCFB, kterou cílově vlastní Petr Kellner. Tendenční článek v Izvestiji může vést k dalším výběrům.

Jak to vidí mateřský Home Credit

Izvestija malinko posunula časovou interpretaci. Odliv depozit není za březen, ale souhrn za první čtvrtletí. Od konce března však primární vklady obyvatel do ruské banky Home Credit & Finance Bank („HCFB“) začaly znovu růst. Jen za období duben – květen činil přírůstek 2,8 %. Výkyv v přírůstku vkladů zaznamenaný v prvním kvartále byl ovlivněn zejména negativním vývojem kurzu rublu provázeným částečným “útěkem” vkladatelů k zahraničním měnám. Depozita ruských občanů, kteří jsou více než jinde citliví na změny úrokových sazeb, přitáhly od konce března do Home Credit & Finance Bank nové depozitní produkty se sazbami 8 – 10 % p.a., včetně debetní karty k valutovým účtům s úročením zůstatku na účtu ve výši 4 %. Home Credit průběžně upravuje svoje depozitní sazby tak, aby dlouhodobě zůstával v “Top Ten” na ruském trhu.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku