InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Rupert Murdoch kupuje Storyful

24.12.2013 Administrátor (přečteno 3380x)
Rupert Murdoch kupuje Storyful

V mediích i v oblasti internetu se poslední dobou dějí velké změny a probíhají různé akvizice. A to nejen v Čechách, kde se do nákupů pustili tuzemští miliardáři. Na nákupech je i světová mediální legenda , Rupert Murdoch, který pro svoji NewsCorp kupuje společnost Storyful. Cena je 25 milionů dolarů. Nic velkého, ale firma je to zajímavá.

Co je Storyful

Storyful se označuje jako první světový poskytovatel obsahu ze sociálních medií. Storyful dodává tvůrcům obsahu a to jak na internetu, tak i třeba v TV zajímavý obsah ze sociálních medií. Například zajímavá videa. U tohoto obsahu je určen a ověřen původce, je licencován tak, aby jej ,media mohla využít. Je monitorován a vybrán ten nejzajímavější vhodný k dalšímu šíření. 

Storyful již dnes dodává obsah například pro Wall Street Journal či BBC. Firmu založil v roce 2010 Mark Little, který dříve pracoval pro Irish TV network RTE, takže měl v této oblasti bohaté zkušenosti. 

Proč to Rupert Murdoch koupil

Murdoch je člověk, který umí hledět dopředu. Propojení klasických medií a internetu a sociálních sítí bude jenom pokračovat. Na sociálních sítích se dnes tvoří velmi často ten nejzajímavější obsah. Šíří se rychlostí blesku. S jeho využitím můžete být na místě okamžitě. A to i o hodiny či dokonce dny dříve, než by na místo dorazil reportér. Navíc fenomén sdílení vám bleskurychle ukazuje, co lidi skutečně zajímá či při čem se nejvíce baví. Přesně toto jistě touží mít i klasická media, jako je třeba TV.    

Další obchody

Momentálně se toho děje mnohem více. Například Americká firma Oracle si pod stromeček pořídila softwarovou společnost Responsys, která se specializuje na software pro digitální marketing. A zde je to již obchod za 1,5 miliardy usd.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku