InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Řekové volí NE - Nikdo netuší co se bude dít teď

6.7.2015 Administrátor (přečteno 3529x)
Řekové volí NE - Nikdo netuší co se bude dít teď

Řekové se v celonárodním hlasování vyjádřili výrazně proti dalšímu odříkání, které bylo součástí nabídky věřitelů. 61% Řeků hlasovalo proti dohodě nabízené věřiteli. A podpořili tak postoj a doporučení řecké levicové vlády. 

Není zcela jasné, zda toto hlasování nastartuje další fázi již nyní pět let trvající řecké ekonomické krize. Za tu dobu se řecká ekonomika potopila o 25%. 

Co se stane teď? Grexit? Lídr řecké vlády tvrdí, že není žádný plán ke změně měny a že vláda je připravena znovu jednat s věřiteli o podmínkách podpory jak jenom nejdříve to půjde. Yanis Varoufakis se včera nechal slyšet, že k nové dohodě s věřiteli by mohlo dojít již během 24 hodin po referendu.

Je ale dost možné, že se dočkáme místo Grexitu něčeho co by šlo nazvat jako Grimbo (Greece in a state of limbo). Lídři Francie a Německa se sejdou dnes a budou diskutovat výsledky referenda. Velké nadšení ale nelze očekávat.

Je také dobré upozornit, že Řekové se v referendu vyjadřovali k nabídce věřitelů, která již nebyla aktuální. 

Skupina ministrů financí eurozóny se podle jejich vyjádření dnes nebude scházet. Není totiž podle nich o čem diskutovat. 

Řecká centrální banka pravděpodobně požádá ECB o zvýšenou likviditu (“emergency liquidity assistance”). Řecké banky mají údajně hotovost sotva na několik posledních dní.

Jedno je jisté. Evropu čeká zřejmě další nekonečné kolo vyjednávání na nejvyšší úrovni.

Angela Merkel a Francois Hollande již domlouvají další schůzku  lídrů eurozóny. 

Evropská šlamastyka způsobená především Řeky nekončí. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku