InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Recenze knihy Realitní kuchařka: Hodně muziky za málo peněz

1.12.2015 Jindřich Svoboda (přečteno 10124x)
Recenze knihy Realitní kuchařka: Hodně muziky za málo peněz

Investice do nemovitostí mají své příznivce i (částečné) odpůrce. Ale i jen trochu poučený fanoušek realit ví, že zejména pronajímání investičních bytů není procházka růžovým sadem. Také ostatní akce týkající se nemovitostí mohou skrývat leckterá mnohdy netušená úskalí. Nejen zde člověk ocení zkušeného rádce, který by jej provázel hledáním, koupí i pronájmem i dalšími úkony v oblasti realit. Kolik by stálo si takového konzultanta zaplatit a mít tak k dispozici jeho cenné rady z dlouholeté praxe?

Pro všechny ty, které investování do nemovitostí láká, či o něm přemýšlejí, nebo si jenom chtějí pořídit vlastní bydlení za co nejlepších podmínek, existuje překvapivě levné a zároveň kvalitní řešení. Jmenuje se Realitní kuchařka a sepsala ji odbornice s dlouholetou profesionální zkušeností v oblasti realit, Pavla Temrová. Kuchařka je vcelku přiléhající název, jelikož se jedná o ryze praktickou příručku obsahující ucelené návody a vlastní i cizí zkušenosti z praxe. Pavla Temrová čtenářům nabízí své know-how, které si mnozí její kolegové pečlivě chrání. Obsah zaujme nejen začátečníky, ale i pokročilejší uživatele. Napadlo vás například, že při prohlídce nemovitosti máte před bytem nechat nastartovat auto, abyste mohli vnímat, jak silné vibrace uvnitř nemovitosti automobil vytvoří? Nebo si nemovitost dopředu prověřit na radonové mapě? Takových tipů najdete v knize spousty.

A cena? Jak jsem avizoval, velmi přijatelná; na úrovni běžné odborné literatury. Elektronická verze stojí 299 Kč, tištěná včetně poštovného 499 Kč. To je oproti známému setu Jak nakupovat a pronajímat byty Pavla Řehulky méně než desetina. Pravda, nedostanete k ní nahrávky na CD nebo „neprůstřelnou“ nájemní smlouvu, ale to při této ceně skutečně ani očekávat nelze.

Nějaké připomínky k publikaci? Snad bych mohl vytknout jenom neexistenci rejstříku na konci knihy. Jinak se nedostatky hledají velmi těžko, a pokud je najdete, jde o vyložené „hnidy“. Například při úschově kupní ceny se autorka nezmiňuje o možnosti notářské úschovy, která je ale zpravidla finančně nevýhodná. Zato se ovšem v knize dozvíte, že je dobré při advokátní úschově trvat na tom, aby k nakládání s penězi bylo zapotřebí souhlasu více advokátů. Čas od času totiž dojde k případu, že nějaký advokát uteče klientům s penězi. (O advokátní úschově peněz více zde.)

Shrnuto podtrženo, kniha Pavly Temrové Realitní kuchařka je opravdu dobrou publikací s vynikajícím poměrem cena / výkon, která se jistě bude pěkně vyjímat (nejen) pod vánočním stromečkem každého zájemce o investice do nemovitostí i o finance obecně.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku