InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Reakce na náš článek o Skiareálu Špindlerův Mlýn

29.5.2014 Administrátor (přečteno 4164x)
Reakce na náš článek o Skiareálu Špindlerův Mlýn

10.4. 2014 jsme na IP zveřejnili článek o skiareálu ve Špindlerově Mlýně, který pro tento skiareál nevyzníval nikterak příznivě. Do redakce nám dorazila reakce od komunikační agentury zastupující Skiareál Špindlerův Mlýn v podobě vyjádření ředitele Skiareálu Čeňka Jílka. A v zájmu objektivity ji zde tedy nyní zveřejňujeme.

Reakce ředitele Skiareálu Čeňka Jílka na dva body v článku:

Od nástupu správy TMR ve Špindlu bylo vidět zatím především dva kroky. Prvním bylo razantní zdražení celodenních průkazek na vlek, kde průkazka stojí 750,-Kč a dělá z nejznámějšího českého střediska skutečně "luxusní" středisko.

Vaše informace není tak zcela přesná, v loňské sezóně 2012/2013 zdražení plánoval již předchozí provozovatel skiareálu, a to na zmiňovaných 750 korun. Dokonce byl již „vydán nový ceník“, se kterým jsme coby nový nájemce nesouhlasili, protože nebyl ke zdražení důvod. Ceník jsme snížili a zachovali částku 700 korun jako tomu bylo v sezoně předcházejí.  Během loňského léta 2013 však naše společnost investovala částku  110 milionů, mimo jiné i do rozšíření sjezdovek na Medvědíně, nových bezpečnostních sítí a do další lyžařské vybavenosti. Tyto nové investice se do určité míry odrazily i v cenách skipasů pro letošní zimní sezonu, navíc jsme připravili i novinky ve struktuře ceníku – objevily se tam novinky Vratný a rodičovský skipas. Novinka „vratný skipas“ v podstatě nahrazuje dopolední jízdné. Nákupem této specifické permanentky získal  lyžař možnost jízdenku po 2 nebo 4 hodinách vrátit zpět, samozřejmě s navrácením části peněz. Vstříc jsme vyšli v letošní sezoně i rodičům  a vznikl na jejich žádosti tzv. Rodičovský skipas, který je je určen pro partnery, kteří se střídají u hlídání dětí. 

Druhou zásadní letošní inovací bylo to, že letos ve Svatém Petru, což je srdce lyžařského Špindlu, nešel celou sezonu vlek v horní polovině černé sjezdovky a ta nebyla celou sezonu v provozu. Znatelně se tak zhoršily podmínky pro lyžování ve Svatém Petru a výrazně prodloužila doba čekání na hlavní lanovce. Místní tvrdí, že důvod byl jediný - úspora za dva vlekaře potřebné pro provoz horního vleku. Ten přitom byl úspěšně provozován desítky let.

Ano, máte pravdu, že tento zmiňovaný vlek nejezdil, ale bylo to z naprosto jiných důvodů – tento svah nebylo možné letos díky nepříznivému počasí během letošní zimní sezony vhodně vysněžit. Svah leží v horním úseku černé sjezdovky, kde během prosincové inverze a lednových teplot nešlo technicky zasněžovat.  Když se se počasí na přelomu ledna a února umoudřilo veškerá zasněžovací kapacita byla směřována na sjezdovky modrá a červená, aby byly tyto sjezdovky co nejdříve a nejlépe sjízdné. Zděděný systém zasněžování bohužel nedovoluje zároveň s těmito svahy vysněžit i zmiňovaný úsek černé sjezdovky u horního vleku „hřiště“. Formulace, že by hlavním důvodem měla být úspora za vlekaře, je naprosto nepravdivá. Ba naopak akciová společnost Melida coby provozovatel Skiareálu nabízí lidem z regionu celou řadu zajímavých pracovních příležitostí, a to nejen v průběhu zimní sezony, ale i celoročně.. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku