InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

První český kamenný obchod přijímá bitcoiny. Má to ale háček

10.12.2013 Administrátor (přečteno 3322x)
První český kamenný obchod přijímá bitcoiny. Má to ale háček

Tímto prvním obchodem v Česku je prodejna luxusní pánské obuvi v Újezdu. Má to ale háček. Totiž se značnou volatilitou bitcoinu, která představuje značné riziko, se obchod vypořádává následovně.

Jak se s platbou bitcoinem vypořádává majitel obchodu, to popisuje takto:"Máme bitcoinovou peněženku, do které zadáme cenu bot, systém vygeneruje cenu v bitcoinech dle aktuálního kurzu a tu může zákazník pomocí QR kódu zaplatit. Utržené bitcoiny okamžitě vyměníme za koruny nebo eura. Tím se zamezí případným ztrátám vzniklým při výkyvech kurzu."

Jak tedy vidíte, důvěra v bitcoiny má svoje limity. Majitel obchodu je okamžitě smění a nechce mít bitcoiny na účtu. Rizika jsou jasná. Jde zejména o "šílenou" volatilitu a také riziko, že vám je hackeři odcizí. Bitcoiny mají do důvěryhodné měny stále ještě velmi daleko.

Čtěte také Svět se zbláznil. Investujte do bitcoin!

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku