InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu?

24.11.2016 Dominik Kovařík (přečteno 5061x)
Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu?

Měnový pár EUR/USD zatím stále drží dlouhodobý týdenní support. Při proražení vidím příležitost na další větší pohyb do shortu a takto jej budu obchodovat.

Chtěl bych s vámi sdílet mou analýzu a plán pro další vývoj na EUR/USD. Při prolomení supportu zde vidím potenciál pro větší short obchod. Vidím tam, potvrzený týdenní Squeeze signál do shortu. Stejný jako předcházel pádu v roce 2014 (viz graf.), samozřejmě nevím, zda přijde takhle monstrózní výprodej, ale technicky to má stejný potenciál. Navíc se tam buduje i měsíční Squeeze s negativním momentem (viz graf).

Týdenní graf EUR/USD:

Týdenní Squeeze signál do shortu:

Měsíční graf EUR/USD:

Obchoduji jej přes FXE (ETF) s dlouhodobými opcemi. Hraju na proražení dlouhodobého týdenního supportu a pokračovaní trendu dolů. Řídím se dle týdenního grafu. Celkem investuji 3 % z kapitálu do dlouhodobých PUT opcí okolo delty 20. Konkrétně březnová expirace (114 dní do expirace) strike 100 a 99, který má největší open interest.

Cíl vidím na EUR/USD na 1.01358, kde je Fibonacci 127.20 % a druhý na 0.97356, kde je Fibo 161.80 %. Stop nemám – riskuji celé prémium opcí, takže i když by se EUR/USD otočil úplně proti mě, tak nemůžu prodělat více, než jsem do obchodu vložil. Zároveň nechci vystupovat na prvním větším pullbacku. Chci nechat trh se případně "vyblbnou". Technicky – pokud by cena uzavřela nad Fibo 61.80 % (1.08923), tak by obchod pro mě nebyl platný. RRR chci mít minimálně 1:4. Protože jsme nyní velmi extended, tak kupuji zatím 1/3 své pozice, jako „označení“. Samozřejmě odraz od supportu může přijít a ten budu brát, jako příležitost na dokup pozice. Berte na vědomí, že se kompletně můžu mýlit a trh si bude dělat to, co chce bez ohledu na mou pozici. :-) A tam přichází na řadu money management.

Celý průběh obchodu můžete sledovat na mém profilu na TradeStreet >

A jak jste na tom vy s EUR/USD? Shorutejte také nebo spíše vidíte potenciál do longu?

Ať se vám daří!

Dominik Kovařík Dominik Kovařík

obchoduji akcie, komodity a měny s opcemi již od roku 2008. Sledujte mé živé obchody a analýzy na TradeStreet.cz.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku