InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Z krysy profesionálním investorem VI.

11.5.2014 Quido (přečteno 5699x)
Z krysy profesionálním investorem VI.

ČÁST 6.

Hezký den. V minulém článku jsem slíbil, že začnu psát častěji a snažím se tedy svému slibu dostát. Začínám pociťovat problém, který je pro mě jeden z nejdůležitějších a s kterým mám největší potíže. Když jsem byl v zaměstnání, cyklus, ať už denní, týdenní nebo měsíční byl stále stejný. Má povinnost byla odpracovat denně 8 nebo 12 hodin a ve zbytku času jsem si mohl dělat co chci. Byl to jakýsi druh svobody vykoupený za pravidelné navštěvování zaměstnání.

Po pár měsících od začátku nastoupení mé nové životní etapy " Z krysy profesionálním investorem" jsem začínal být skoro denně frustrován, kolik toho musím umět a co vše budu muset umět. Je a bude toho hodně. To mi ale nevadí. Nejtěžší pro mě je to, že se musím vzdělávat a učit v mnoha oborech, ať už jde o cizí jazyk, finanční gramotnost, komunikaci, sebevzdělávání, uspořádání si svého vlastního času a v oborech, které zde ještě nechci veřejně prezentovat. Mnohdy jde o témata, která spolu nesouvisí. Často mám díky tomu v hlavě nepořádek. Občas závidím lidem, kteří mají jednu dvě životní aktivity a těm se věnují naplno. Nemusí nic kloubit dohromady, nebo naopak od sebe oddělovat.

Pokud se chci ale opravdu změnit a dosáhnout svého snu, je právě toto potřeba. Naučit se vše přirozeně oddělovat či spojovat do jednoho celku. Přemýšlím už několik dnů nad tím, jak si vše vnitřně uspořádat. Došel jsem k jednomu řešení. Chtěl bych se začít setkávat s lidmi jako jsem já, kteří někam míří, kteří už něco dokázali nebo chtějí dokázat a zkusit jim předat to, co jsem se za posledních pár let, a především měsíců, naučil. Očekávám od toho, jako od psaní zde na blogu, že se naučím lépe přemýšlet o věcech které dělám, že si díky předáváním zkušeností vštípím do sebe sama důležité věci, které potřebuji. A k tomu se naučil nové věci od lidí, s kterými se budu setkávat.

I proto mne můžete nově kontaktovat přímo na Facebooku pod jménem Quido Bloger, nebo klasicky na mailu quidobloger@seznam.cz a domluvit se na setkání. Velmi rád se s Vámi poznám. V hlavě mi proběhla i myšlenka uspořádat 1.setkání blogerů (a čtenářů) Investportalu, kde bysme se poznali a vyměnili své zkušenosti. Je to zatím jen myšlenka, ale pokud by se společné setkání zamlouvalo více lidem, rád akci naplánuji.

Pěkný den, Quido.

Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku