InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Z krysy profesionálním investorem II.

24.6.2013 Quido (přečteno 4971x)
Z krysy profesionálním investorem II.

ČÁST 2.

V první části svého blogu jsem psal, že zde chci veřejně prezentovat své myšlenkové pochody, zveřejňovat své plány a cíle s následnou rekapitulací úspěchu či neúspěchu. Můj první cíl, na který si chci vyhranit čas do konce srpna, je – najít projekt/činnost, která mi zhodnotí kapitál ročně o cirka 12-15%. Vyšší zhodnocení bude pouze k dobru. Proč 12-15%? Naskytla se mi možnost získat přiměřeně dobrý úvěr, kde bych mohl získat hezkou sumu peněz a v požadovaném ročním zhodnocení je započítán jak úrok, který je potřeba zaplatit, tak i roční zisk, který bych využil:

  1. rezerva na pokrytí úroku v následujícím roce v případě poklesu zisku
  2. volné prostředky na případné další investice

Vlastní pravidla, která bych před získáním úvěru zcela jistě udělal, jsou následující: pro jistotu si ověřit smlouvu o úvěru dobrým právníkem, abych měl jistotu, že se v průběhu doby splatnosti nemůže stát něco „nečekaného“, a druhou věcí je konzultace projektu s člověkem, který už má pár investic za sebou a dovolím si tvrdit, že by mi mohl velmi kvalitně poradit, zdali je dobré se do celé věci pustit, nebo ne.

Na tomto blogu nechci a nebudu veřejně uvádět jména názvy společností, firem, soukromých ani fyzických osob. Mohu zde pouze udávat výše úrokových sazeb, délku investic atp., abych zde nedělal reklamu (chtěnou i nechtěnou) :-).

Držte palce a kritizujte.

 

Prosím, směřujte dotazy na nově založený mail. Odpovím velice rád, jen chci stále zůstavat v anonymitě a skrze fcb tak nelze.

Quidobloger@seznam.cz

Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku