InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Proč už je někdo nezavře?

14.11.2015 Quido (přečteno 16740x)
Proč už je někdo nezavře?

A je to tady. Nechal jsem se unést emocemi jako už dlouhou dobu ne. O co jde? Je to dva roky zpátky, kdy jsem napsal článek o mé osobní zkušenosti s nejmenovanou modrobílou společností, která radí lidem jak nakládat s penězi, jak se zajistit a jak zbohatnout. Jo, a první písmenko ze tří začíná na O a třetí, tedy poslední, je B. Prostředním písmenkem je světoznámý symbol propagovaný p. Václem Havlem "Victory". A prosím, nenechte se zmást ve fotogalerii níže. Pán vystupuje za Profi poradenství. Když jsem koukl na jejich www stránky, řekl jsem si "sakra, já chtěl psát o OVB a tohle nejsou oni". Tak si začnu projíždět jejich velkolepou fotogalerii. Vážně to nevypadá na OVB. I když barvy a styl textů je velmi podobný. Asi po dvaceti minutách kliknu nejspíš na fotku s pořadovým číslem 2 000. "Aleeee, vlaječky OVB na stolech". A je to tam! Daří se jim celkem krásně dávat na internet fotky bez log, propisek a dalších reklamních materiálů, ale i oni jsou lidé a jak je známo, lidé dělají občas chyby. A potom jedu ještě níž. Galerie s názvem FKT je jasná. Každý, kdo byl součástí téhle modrobílé lodi, ví o čem mluvím. Najít důkazy byl celkem náročný úkol.  Ale je vtipný, jak se někdo snaží zamaskovat tak profláknuté jméno jako je OVB :) 

Myslel jsem si, vážně jsem si myslel, že už o téhle společnosti nebudu nikdy psát. Přestal jsem být v kontaktu s bývalými kolegy a přestal jsem vyhledávat i jejich články, klienty, videa a tak celkově jsem je vypustil z hlavy a začal dělat věci po svém. Ale. Jednoho dne mi zavolala velmi dobrá kamarádka, že ji kontaktoval nějaký klučina z poradenské firmy ohledně setkání a rád by ji zkontroloval portfolio. Řekl jsem jí, ať na to kývne. Bral jsem to jako dobrou zkušenost pro oba. Tedy pro mě a pro kamarádku. Ona uvidí jak taková firma, na můj vkus už moc dlouho, pracuje a také se bude čemu smát, protože jsem tušil, co přesně jí zkritizuje a jaké produkty jí místo toho navrhne. Předem jsem věděl, že investiční životní pojištění aspoň za dva tisíce měsíčně bude jasnou volbou a k tomu přidá nějakou další super výhodnou investici alespoň za "pětikilčo" měsíčně.
 
Týden se s týdnem sešel a kamarádka mi volá, že až se zítra uvidíme, tak hnedka probereme její finanční plán od šikovného finančního poradce, jelikož s ním má schůzku před tou naší společnou. "Hurá", říkám si. Vážně jsem se těšil, až po letech uvidím "superskvělý" finanční plán na míru. Prostě individuální přístup ke každému klientovi, to dá rozum.
 
Je to tady. Kamarádka mi volá. Cítím v jejím hlase nemalé rozčarování a domlouváme se na posezení v menší kavárně. Když mi předala finanční analýzu, kterou ji borec vypracoval, opakuji že je to na míru, individuálka, vzpomněl jsem na své hodně staré vzpomínky.
 
Na první pohled to musel dělat flink. Dostal jsem do ruky asi deset papírů ve formátu A4, nesešitých, ani v košilce, ani v deskách. Proboha, vždyť to je náklad 5Kč a i já, v dobách své skvělé kariéry ve dvaceti letech, jsem vždycky svůj finanční plán ještě přikrášlil. A hlavně aby byl praktický a při převzetí do ruky klientem se všechno nerozsypalo. Prostě jak když dáš praseti špenát. Ale hlavně že je to na míru, individuálka a dalo mu to hodně práce!
 
Jdeme k věci. Strana 1. Krásný design OVB, tohle celkem jde. Dokonce i investují do tvrdého lesklého papíru. Strana 2. Páni, to je ten dlóóuhý seznam partnerů. Určitě to zaručuje kvalitu a nezávislost doporučení produktů. Strana 3. A je to tady :). Jak dlouho jsem tenhle obrázek neviděl. Koukal jsem na něj kdysi v kanceláři každý den. Abychom taky mohli strašit klienty. Prostě důchody budou bídný. Vlastně nebudou vůbec. Stárneme, nikdo na nás nebude vydělávat. Spoř si (nejlépe v penzijku), jinak zhyneš s krysama pod mostem.
 
 
Strana 4 a 5 - to si dělá srandu? Celou schůzku se prý chvástal, kolik hodin mu to zabralo a on vytiskne článek z internetu? A ještě bez jakýchkoliv úprav? Přečtěte si prosím text. Když už i ČSSD říká abychom si spořili na důchod, bude to vážné. A ještě nejlépe skrze TOP produkty penzijka (není to ten produkt, který už může klesat i do mínusu? A nerušili nedávno druhý pilíř, který ti samí "odborníci" před lety vychvalovali?), stavebka (nevíte, kdo před několika lety celoplošně změnil ze dne na den podmínky produktu?) a především můj nejoblíbenější produkt IŽP. Strana 6. Nesmí chybět klasický finanční domeček :)
 
 
 
Na straně 7 vidíte současné zajištění kamarádky. Má tam jen to co potřebuje. První měsíc pojistné vyplácet nepotřebuje, protože je za prvé celkem drahé ve srovnání kolik muziky by dostala nazpět v případě vyplacení, za druhé pokrytí prvního měsíce ji hradí REZERVA, kterou tak vehementně ukazuje na finančním domečku škůdce, tedy pardon, poradce (divné, že ji do svého, velmi pečlivě vypracovaného projektu, nezahrnul). Nepotřebuje ani pojištění na smrt, protože nemá rodinu, děti, hypotéku ani nikoho jiného, kdo by na ni byl závislý (já vím, ale když za všechno jsou bankovní jednotky, to se potom těžko poslouchá zdravý rozum)
 
 
 
Strana 8. Strana 8!! Návrh pro 33 letou svobodnou slečnu, která rozjíždí podnikání a většinu svých peněz dává zpět do firmy, je investiční životní pojištění za 5 196 Kč!!! Takovou pecku jsem neviděl ani u velmi bonitních klientů, na kterých si bývalí kolegové mastili svoje peněženky, aby měli na splátky aut. Ale proč by to finanční škůdce nezkusil, vždyť jako nováček za takovou smlouvu dostane alespoň třicet tisíc provizi. Další stranu už ani nefotím. Klasika. Čekal jsem že dostane nabídku s "pětikilem" do Consequ, ale asi mají zrovna měsíční akci na C-Quadrat, tak zvolil je. Proč ne.
 
 
Ach jo. Zase jsem se rozčílil. Co říct na závěr? Snad jen, že ten mladý klučina za to nemůže. Když přijde mladý a neznalý člověk do firmy, čeká, že to co mu říkají šéfové, je pravda. Byl jsem jedním z nich. Ale je potřeba, aby i tihle kluci a holky začali otevírat oči a zjišťovat, že nejen IŽP, stavebka a penzijka jsou jediným způsobem, jak investovat, či spořit. Studujte, ptejte se úspěšných a movitých kolem sebe, musíte dychtit dozvědět se něco nového, něčemu se přiučit. Jedině tak nezůstanete "spokojenou ovečkou" ale stanete se někým, kdo opravdu bude radit s prach bídnou finanční gramotností.
 
Ještě bych dodal pár citátů ze stránek Profi poradenství:
 
"Profiporadenství původně před lety vzniklo z nadšení několika studentů jako ambiciózní studentský projekt, který si kladl za cíl kultivovat finanční trh v České republice. Čili pomoci lidem bez ohledu na jejich vzdělání zorientovat se ve spletitém světě financí." 
 
"Během uplynulých let se z malého týmu stala široce respektovaná a odborníky uznávaná značka. Můžeme hrdě prohlásit, že tým Profiporadenství je dnes klíčovým hráčem na poli kvalitních finančních služeb."   Tak to potěš koště :(
 
"To potvrzují každoroční ocenění našich spolupracovníků za kvalitu provedené práce." -To jsou takové ty akce, kdy si tleskají sami sobě, plácají se po ramenou a vytahují se, kdo přepsal v portfoliu více IŽP? Nemálo akcí jsem zažil osobně.
 
A na otázky typu "No jo, ale to dělá jen pár lidí, nemůžeš posuzovat celou OVB kvůli tomuhle návrhu", neodpovídám. Protože já osobně zažil v téhle firmě tolik špíny a tolik podobných poradenství, že toto prostě není náhoda. A pokud nejsou jejich oblastní vedoucí, ředitelé a nevím kdo ještě schopni kontrolovat práci po svých lidech ( i když to stejně funguje tak, že právě tyhle lidi je k těmhle prasárnám vedou), nemají v tomto oboru co dělat, potažmo celá firma, pokud není schopna pracovat s tak velikým počtem "zaměstnanců". A víte všichni, jakou pověst tato firma má. Náhoda?
 
Fotogalerie pod článkem
Quido Quido

Pokud mi chcete cokoliv sdělit, poradit nebo vynadat :)

kontakt:

email: Quidobloger@seznam.cz

Fb: Quido Bloger

 

 

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

          

Komentáře k článku