Podvod je dnes nedílnou součástí strategie velkých bank

Podvod je dnes nedílnou součástí strategie velkých bank

Ve svém nedávném článku jsem psal o tom, jak státy kreativně upravují statistiky, aby vypadaly lépe. Tématem dnešním bude podvod, který je bohužel finančnictvím značně prorostlý.

Dokonce se stal nedílnou součástí strategie velkých bank.

Nízké úroky vedou lidi do sítí podvodníků

Dnešní doba nízkých úrokových sazeb, spojená s minimálními výnosy nejen na spořících účtech, podvodníkům velmi nahrává. Dokládá to i výzkum finanční gramotnosti Ministerstva financí ČR. Podle jeho závěrů by nabízenou podezřelou investiční příležitost využilo až 50 % dotázaných – výrazně více než v roce 2010.

Nejde jen o to, že velmi nestandardní měnová politika centrálních bank vede k takovým ekonomickým nesmyslům jako jsou záporné úrokové sazby, ale s tím jak ubývají životaschopné investiční projekty, se zvyšuje i objem podvodných nabídek.

Stále více společností objevuje kouzlo internetového marketingu a tak přibývá nabídek podvodných projektů. Buď se jedná o velice riskantní typy investic jako jsou třeba binární opce (na nichž reálně vydělává jen poskytovatel služby) nebo stále častěji také různé pyramidové hry.

Možná jste také dostali do své mailové schránky nebo jste na webu klikly na odkaz slibující jisté a vysoké zhodnocení jako třeba tento (mimochodem marketingově velmi povedený), který nabízí právě výše zmiňované binární opce.

Další značně se rozvíjející skupinou rizikových investic jsou kryptoměny. Nepochybuji o jejich zajímavém potenciálu, ale i tady se objevuje mnoho podvodů. Vypadá to, že jedna z dnes v Evropě nejvíce propagovaných kryptoměn – Onecoin, je pouze velké Ponzi schéma.

Dostane-li se k Vám podezřele výhodná investiční nabídka, buďte velmi obezřetní, abyste nedopadli jako klienti neslavné poradenské společnosti Ertrag und Sicherheit.

TIP: Co je těžba kryptoměny a jak těžit bitcoin? To je podrobně vysvětleno v těchto článcích.

Jak banky a regulátoři lžou investorům

Záruku bezpečnosti však nelze hledat ani u velkých institucionálních investorů, jak ukazuje tento článek:

Americké banky jednoduše nejsou schopny prodat svá riziková aktiva. Není totiž, kdo by je koupil (za smysluplnou cenu). Pokud by banky tato aktiva prodaly okamžitě, utrpěly by obrovské ztráty. A to si nepřejí ony ani regulátoři.

A tak místo toho, aby byly finanční domy nuceny přiznat, jak na tom ve skutečnosti jsou, regulátoři stále ustupují a dovolují, aby finanční domy pracovaly se 100% hodnotou rizikových aktiv bez ohledu na jejich tržní cenu. Odvážní tomu říkají legální podvod.

Ono je to ještě mnohem horší. Expert na odhalování kriminality velkých finančních institucí přináší důkazy, že podvod se stal součástí běžné obchodní strategie velkých bank. Dále uvádí (a s tím plně souhlasím), že bez potírání těchto zločinů se národní a světová ekonomika nikdy nestabilizuje.

Možná někoho překvapí, že na velmi dlouhém listu těchto podvodů figurují stále stejná jména mega bank. Zkrátka dnes je bankami manipulován každý významný trh, nejsou to jen trhy drahých kovů.

Přesně jak poznamenal významný ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz před několika lety:

Systém je nastaven tak, že i když vás chytí, pokuta je jen třešničkou na dortu oproti tomu, co jste si donesli domů. Pokuta je součástí nákladů na podnikání.

I akcie a hlavně dluhopisy jsou aktuálně díky tisku měny centrálními bankami jedno velké Ponziho schéma. Lidé se stále bohužel při investování řídí radami prodejců finančních produktů, kteří ani většinou netuší, co se v ekonomice děje a zcela ignorují aktuální ekonomickou situaci.

Díky tomu, že akciový trh je dnes jedním z posledních faktorů (spolu s kreativně upravenými statistikami), který udržuje iluzi ekonomického oživení při životě, je intervence centrální bank i na tomto trhu velice pochopitelná.

Studie investiční společnosti Fidelity International dokonce naznačuje, že bez podpory centrálních bank a zásahů entit jako je Plunge Protection Team, které pravidelně zachraňují trhy před velkými propady a také podporují růstový sentiment, by se reálná hodnota většiny akcií nacházela někde mezi polovinou a desetinou cen stávajících.

Největší letadlo právě dolétává

Ještě se divíte, že je kolem nás všude tolik podvodů a korupce? Podle nás se není čemu divit, když celý dnešní finanční systém je založen na zlegalizovaném podvodu, jímž je bankovnictví částečných rezerv.

Největší letadlo, ekonomika založená na levném kreditu, právě dolétává. Bankéři již vyzkoušeli téměř vše k záchraně stávajícího systému. Avšak jak je vidět, nic z toho k záchraně stávajícího systému nevedlo.

Jediné, co zatím nezkoušeli, je návrat ke zlatému (komoditnímu) standardu s plným krytím, který doporučuje jako nejvhodnější řešení i bývalý předseda Fedu Alan Greenspan.

Nezkoušeli to, protože komoditní standard by značně omezil, ne-li dokonce znemožnil jejich kontrolu nad vydáváním měny, s pomocí které tak značně bohatnou na úkor všech ostatních. Hodně o tom vypovídá výrok Sira Josiahe Stampa, prezidenta banky „The Rothschild Bank of England“ z roku 1927:

Moderní bankovní systém vyrábí peníze z ničeho. Tento proces je možná nejvíce ohromující kouzelnický trik, který byl kdy vynalezen. Bankovnictví bylo počato v nespravedlnosti a narodilo se v hříchu. Bankéři vlastní Zemi. Vezměte jim ji, ale ponechejte jim moc vytvářet peníze, a pohybem pera, vytvoří dost peněz, aby si ji koupili zpět. Vezměte jim tuto velkou moc a veškeré velké bohatství, jako je i to moje zmizí, pak bude existovat lepší i šťastnější svět pro život. Ale pokud chcete být i nadále otroci bankéřů a platit si náklady svého vlastního otroctví, nechte bankéře pokračovat ve vytváření peněz a ovládání úvěru.“

Deutsche Bank jako riziko pro globální finanční systém

Podvod stojí i za aktuálními problémy jedné z největších evropských bank Deutsche Bank. Největší německý finanční ústav čelí hrozbě obří pokuty od amerického ministerstva spravedlnosti (až 14 miliard dolarů) za transakce, které podnikal na americkém území.

Nedůvěra tržních subjektů v Deutsche Bank (DB) se projevila i tím, že desítka amerických hedgeových fondů převedla svá derivátová aktiva do jiných bank.

Když má problémy banka s největší expozicí ve finančních derivátech na světě (přes 40 bilionů euro), má problém celý západní finanční systém.

Většina finančních derivátů jsou sázky na budoucí výsledek. Takže se může stát, že můžete být na té správné straně sázky, ale když protistrana (DB) nemůže vyplatit vaši sázku, tak máte velký problém i vy!

O tom, oč opravdu jde v DB, sděluje ve svém posledním rozhovoru i známý finanční analytik Jim Willie (od času 22:50). Tvrdí, že Čína skrytě dočasně zachraňuje DB, protože má ve svých derivátových knihách značné dlouhé pozice ve zlatě, které by Čína ráda využila k dodání fyzického kovu. Objem těchto dlouhých pozic převyšuje i objem zlata aktuálně dostupného k vypořádání na Comexu.

Peníze jsou penězi dokud je v ně důvěra

Dnešní finanční systém je plný paradoxů. Objem měn neustále roste, avšak není dostatek prostředků na zaplacení všech dluhů (Banka sice vytvoří při úvěrování peníze z ničeho, ale peníze na zaplacení úroku vytisknuty nejsou). Máme biliony dolarů, euro, korun i dalších měn, ale jen necelé jedno procento se opravdu používá ke směně. Zbytek je používán ke spekulaci v globálním kasínu.

Tvoření nebo ničení peněz nebylo nikdy snadnější, stačí jen přidat nebo ubrat pár jedniček a nul na daném účtu. V éře digitálních měn je důvěra, na kterých peníze stojí, přenesena na důvěru v instituci, která peníze spravuje a v důvěru v její poctivé účetní praktiky a kontrolní mechanismy. Dále důvěru v dohledový orgán nad těmito institucemi, většinou jsou to centrální banky.

Jak jsme si však dokázali na mnoha příkladech výše, bankám, hlavně těm velkým, zkrátka věřit nelze, protože podvod se stal je součástí jejich podnikání. Jednání centrálních bank a přísně utajovaný obsah setkání jejich představitelů jim také na důvěryhodnosti nepřidají.

Avšak lidská civilizace nemůže existovat bez důvěry nebo jen na velmi nízké úrovni. Komoditní (zlatý) standard s plným krytím je také jednou z mála jednoduchých a zároveň snadno uskutečnitelných cest, jak efektivně eliminovat většinu dnešních podvodů a korupce, které plynou z nadbytku spekulativních peněz.

Vše svedeme na válku

Západní ekonomiky jsou díky podvodům ze strany bank a na ně napojených organizací tak zplundrované, že západní elity se snaží za každou cenu vyvolat válku značného rozsahu (nejlépe 3. světovou), kterou vlastně nikdo soudný opravdu nechce, tedy kromě malé skupiny psychopatů, kteří jsou u moci.

Ti by velice rádi pomocí války zakryli neuvěřitelnou úroveň korupce a podvodů, které mají na svědomí.

Elity doufají, že po této válce, která by zničila infrastrukturu a vyřešila problém se saturací trhů výrobků a odepsala by nesplatitelné vládní dluhy, opět nastartují finanční systém fungující opět na částečných rezervách, ze kterého hodlají opět maximálně profitovat.

Válka by také vyřešila další problém elit, za který považují přelidnění planety. S válkou je spojeno i spousta další agendy vládnoucí elity. Je to vojensko-industriální, kdo nejvíce vydělává na válce. V rámci války se také může stát mnoho nešťastných ne(á)hod, s jejich pomocí se lze elegantně zbavit nepohodlných konkurentů.

Nebylo by to poprvé. 10 září 2001 ministr obrany USA Donald Rumsfeld oznamuje, že Pentagon nemůže vysledovat kam šlo 2,3 bilionu dolarů. Co si myslíte, že bylo v Pentagonu na místě, které bylo poškozeno vojenskou raketou pádem letadla, po kterém nezůstaly žádné trosky a také v budově WTC7, která si jen tak spadla rychlostí volného pádu?

Mimo jiné právě tam měly svá oddělení lidé vyšetřující bankovní i armádní korupci a také tam byly uloženy dokumenty s výsledky hledání ztracených bilionů. Nedávno se prokázalo, že Pentagon nemůže dohledat dokonce 6,5 bilionu dolarů.

Naštěstí Čína, Rusko i zbytek států aliance států kolem BRICS si je vědom, že se nesmí nechat do této války vtáhnout. Tlačí západní elitu k vyřešení stávajících ekonomických problémů přechodem na nový finanční systém založeném na reálných hodnotách, který značně omezí podvody i korupci již z podstaty svého fungování.

Bankovní mafii se nepodařilo rozpoutat světový konflikt na Ukrajině, ani v Sýrii, ani pomocí Turecka, které sestřelilo ruskou stíhačku ani pomocí spousty dalších false flag operací.

Bankovnictví 21. století

Ve světě existuje velmi mnoho společností, které fungují velice podobně, jako fungovaly banky po celý středověk. Jednalo se o bezpečné uložení drahého kovu (peněz), který byl na požádání vyplacen.

Ve středověku však chyběl ten velmi komfortní on-line systém, který Vám dnes umožní přístup k Vašim drahým kovům i jejich převod z pohodlí Vašeho domova. Ano i takovéto služby moderní společnosti spravující drahé kovy nabízejí.

Proto věřím, že banky v novém finančním systému, založeném na opravdových hodnotách, budou fungovat velmi podobně jako již dnes funguje např. společnost Goldmoney nebo v Evropě Auvesta a jistě spousta dalších v Asii. Bezplatný převod fyzického drahého kovu mezi účastníky programu těchto společností znamená, že platba drahým kovem se stala realitou.

Vzhledem k tomu, že podvody ve finančním odvětví stále představují značnou výzvu, je zajištění bezpečných a důvěryhodných metod například převodu peněz mezi bankami v boji proti rostoucí vlně nezákonných aktivit prvořadé.

Kryptoměny přinášejí velké změny

Významným trendem ve finančním světě jsou kryptoměny. Technologický gigant IBM předpokládá, že jistou formu blockchainu (tj. algoritmu, na kterém jsou kryptoměny jako je Bitcoin vystavěny), bude během jednoho až 3 let využívat až polovina bank. Není se tedy čemu divit, že IBM značně podporuje open source projekt Hyperledger, když značnou část jejich klientů tvoří velké banky.

Aplikace postavené na blockchainu jsou velmi efektivním způsobem, jak provádět bezpečné a vždy dohledatelné obchodní transakce. Nevýhodou krypto měn je zatím jejich značná volatilita, díky níž je nemůžeme považovat za spolehlivého uchovatele hodnoty, což je činní značně nepraktickým k použití jako plnohodnotných peněz (hlavně tedy při dlouhodobějších kontraktech).

Představte si, že je červen roku 2014, pracujete pro menší IT společnost, jejíž majitel se rozhodl vyplácet mzdu v Bitcoinech (BTC). Podle pracovní smlouvy budete dostávat 4 BTC měsíčně.

Podle aktuálního kurzu je to necelých 50 000 Kč měsíčně (kurz BTC/USD 620), což se vám velmi líbí. Avšak pak cena BTC začíná klesat a září je kurz BTC/USD pouze 330 (a vaše výplata najdenou klesá na 30 000Kč. Na začátku roku 2015 (kurz BTC/USD pod 200) dostáváte necelých 20 000Kč a pak se to zlepšuje, v létě 2015 dostáváte kolem 25 000Kč a od ledna 2016 něco přes 40 000Kč.

Jak by se vám to líbilo?

Spojení výhod digitálních transakcí s reálnými fyzickými hodnotami

Spojení kryptoměn s bezpečným uložením v peněz v komoditní měně, představuje nejpravděpodobnější cestu dalšího vývoje bankovnictví.

Bezplatné převody fyzického drahého kovu mezi klienty jedné firmy drahých kovů sice již dnes znamená funkční alternativu ke stávajícímu podvodnému finančnímu systému. Avšak vzájemné vypořádávání (clearing) mezi mnoha takovými společnostmi by mohlo přinášet jisté problémy.

Proč však nevyužít výhod blockchainu i v této oblasti. Zkrátka většina platebních transakcí se bude provádět pomocí kryptoměn, které pak instituce zajišťující bezpečné uložení drahého kovu převede na požadovaný drahý kov. Stačí když tyto firmy umožní svým klientům jednoduše nakoupit požadovanou kryptoměnu(y).

Dokonce existuje platební protokol Ripple, který umožňuje snadnou konverzi nejen mezi různými kryptoměnami, ale i měnami obecně.

Společnost Ripple postavila svoji decentralizovanou síť s cílem umožnit okamžité převody peněz (jakékoliv měny nebo mezi různými měnami), a to i mezinárodní, s mnohem nižšími náklady a s větší rychlostí, než probíhají transakce na klasické centralizované bankovní struktuře. Cílem je vytvořit tak zvaný internet hodnot a posílat peníze stejně snadno jako e-maily.

Vyhrajete nad kasínem nebo Vás oškubou?

Stejně jako v kasínu, kde najednou oznámí, že se žetony budou vyměňovat za peníze, ale jen za část jejich hodnoty. Hráči, kteří o tomto podvodu věděli a zaměnili své žetony v jejich plné hodnotě, zůstanou vysmátí. Podobné to bude i se současným papírovým paradigmatem a drahými kovy.

Chcete riskovat, že se také vy stanete jednou z obětí podvodů velkých bank, třeba tím, že necháte své investice na akciovém nebo dluhopisovém trhu? (Do doby přechodu na nový systém se může stát ještě mnoho událostí. Značný pokles akciového i dluhopisového trhu, je velmi pravděpodobný!)

Nebo raději budete následovat investiční legendy jako je dluhopisový král Bill Gross nebo Stanley Druckenmiller, manažer hedgeového fondu, který vynášel více než 25 let kolem 30 procent ročně. Tito i další významní investoři postupně akciové a dluhopisové trhy opouštějí a přesouvají své investice do hmotných aktiv (drahých kovů, nemovitostí, půdy), případně do hotovosti.

Kde budete mít své úspory a investice raději? V bance, kde se aktem vložení peněz na účet stáváte věřitelem banky, která si s uloženými penězi hraje v dnešním globálním kasínu?

Nebo raději v hmotných hodnotách, nejlépe ve zlatě a stříbře, které jsou dnes nejvíce podhodnocenými aktivy díky potlačování jejich ceny ze strany bankovního kartelu.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang