InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Podnikatelé se budou opět bít o titul Firma roku a Živnostník roku

21.5.2014 Administrátor (přečteno 3114x)
Podnikatelé se budou opět bít o titul Firma roku a Živnostník roku

Někdo s podnikáním začal doma v garáži a nyní své výrobky vyváží do celého světa, jiný přišel s nápadem, který nyní kopíruje asijská konkurence. Podnikatelé mají opět možnost podělit se o své zajímavé příběhy s ostatními a zvítězit v celorepublikovém podnikatelském klání. Devátý ročník soutěží Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank Živnostník roku 2014 právě začíná.

Přihlásit se mohou malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. Prvním krokem k celorepublikovému titulu je vítězství v krajském kole. Právě díky tomuto širokému záběru ve všech regionech celé České republiky jsou soutěže jedinečné. Krajský vítěz posléze v celostátním kole reprezentuje nejen sám sebe, ale celý region. Zatímco u Živnostníka roku rozhoduje o pořadí v kraji porota na základě podnikatelských příběhů, u vítěze Firmy roku je důležitým faktorem také tzv. finanční „scoring“, který hodnotí finanční stabilitu společností. 

V roce 2013 se přihlásilo 6 525 účastníků. Oproti roku 2006, kdy se konal první ročník, je to více než trojnásobek. Vítězem Vodafone Firmy roku 2013 se stal výrobce koupelnových koberečků společnost Grund z Královéhradeckého kraje, titul GE Money Bank Živnostník roku získal mistr foukaného skla Karel Sobotka z Libereckého kraje. „Karel Gott si přebíral dalšího zlatého slavíka a tleskala mu Státní opera, ovšem zaplněná jenom v hledišti. Nám tleskal celý Žofín narvaný k prasknutí. Byla to nádhera,“ řekl k loňskému vítězství Karel Sobotka. 

Až do 31. května se zájemci o účast v soutěžích mohou registrovat na internetových stránkách www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz. Za registraci do soutěže získává každý 300 Kč na inzerci v katalogu Firmy.cz. Prvních 200 soutěžících, kteří kompletně dokončí přihlášku, získává předplatné Hospodářských novin na rok zdarma. Účast v soutěžích je zcela bezplatná, soutěžící nehradí registrační ani jiný poplatek. Podnikatelské subjekty mohou být do soutěží také nominovány svými známými, kolegy, zaměstnanci nebo zákazníky.

Zdroj

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku