InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Na čem vydělává AAA AUTO?

21.4.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 6688x)
Na čem vydělává AAA AUTO?
Na čem vydělává AAA AUTO? Pomiňme automatickou odpověď lidí, kteří autobazarům zrovna nefandí (na hlouposti prodávajících a kupujících). Pro ty, kteří autobazary kategoricky neodmítají, je tato otázka možná absurdní. Na čem jiném vydělává autobazar než na rozdílu mezi výkupní a prodejní cenou ojetých aut? Tato odpověď je alespoň zčásti pravdivá.
 
Leckoho však může překvapit zjištění, že mnohem více vydělává největší středoevropský autobazar na provizích ze zprostředkovaných úvěrů. Podle metodiky České obchodní inspekce je roční procentní sazba nákladů zhruba 48% a většina z příslušné částky skončí na účtu prodejce. Splátková společnost na "kšeftu" ale také rozhodně škodná není.
 
Podrobně tuto problematiku probírá Jiří Štický v článku Prodejci levných aut se transformovali na prodejce drahých úvěrů. Pojem drahý úvěr je na místě, jelikož běžný spotřebitelský úvěr má RPSN zhruba poloviční. Toho jsou si autobazary zřejmě vědomy, a tak se snaží vytvářet metodiku, která jim umožní uvádět RPSN právě o polovinu nižší.
 
Zbývá jen dodat, že zvýšený příjem z úvěrů stojí samozřejmě i za vysokým ziskem skupiny AAA AUTO. A částečně i za tím, že se ceny akcií autobazaru meziročně zvýšily na dvojnásobek.
Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku