InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

LBBW bude koupena Expobank Rusa Igora Kima

14.1.2014 Administrátor (přečteno 6717x)
LBBW bude koupena Expobank Rusa Igora Kima

Na tuzemském bankovním trhu pokračují "škatulata hejbejte se". Rus Igor Kim koupil za posledních 20 let přes třicet bank. Nyní jím vlastněná Expobank oznámila nákup české části německé LBBW. Podle ruských medií se hodnota transakce přibližuje 2,5 miliardám Kč. V ČR tak bude již třetí ruská banka. Po Sberbank a Evropsko-ruské bance

Kim podle předchozích vyjádření plánuje vytvořit z jeho Expobank investiční banku. Ta by poskytovala kapitál výměnou za podíly společnostem, jejichž roční obrat převyšuje sto milionů dolarů. Banka by rovněž poskytovala poradenství při akvizicích. Lze očekávat, že v Česku by Expobank mohla vést účty ruským společnostem. Současně by jim radila při nákupech českých firem a poskytovala na tyto akvizice kapitál.

Tah ruských společností a ruského kapitálu do Česka v posledních letech nelze přehlédnout. A bude zřejmě jenom větší. Finanční možnosti ruských podnikatelů jsou někde jinde než jejich českých protějšků. Ostatně Rusové postupují na více frontách. Nemohu si odpustit poznámku k prezidentské kampani Miloše Zemana, jenž byla bez pochybností výrazně spolufinancována Rusy, totiž Lukoilem.  

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku