Kyberválka již začala

Tuzemské banky o tom jenom velmi nerady hovoří, ale z bankovních účtů Čechů mizí další a další miliony a to díky útokům hackerů. Útoky na bankovní účty obsluhované přes internetové bankovnictví z posledního období bývají bohužel profesionální a přiznávají to i odborníci.

Hackeři a viry se již dokáží dostat i do smartphonů. Což ovšem znamená, že při neopatrném užití internetového bankovnictví se hackeři mohou dostat i k potvrzovacímu heslu nutnému pro dokončení transakce přes internetové bankovnictví.

Nadále zůstává nejslabším článkem řetězu uživatel. Virus si stáhne například tak, že reaguje na falešný e-mail tvářící se jako zaslaný od České pošty, který jej vyzve ke stáhnutí souboru do počítače.

Útoků bude přibývat s tím, jak se internetové bankovnictví rozšiřuje. Například Česká spořitelna uvádí, že její klienti využívající internetové bankovnictví již provádí ročně přes internet transakce v objemu téměř jednoho bilionu korun.

A to je pro hackery lákavá kořist. Bankám nezbyde než investovat další prostředky do ochrany. Uživatelé internetového bankovnictví budou muset být i nadále, či spíše ještě více, obezřetní.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang