InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kyberválka již začala

8.12.2013 Administrátor (přečteno 3990x)
Kyberválka již začala

Tuzemské banky o tom jenom velmi nerady hovoří, ale z bankovních účtů Čechů mizí další a další miliony a to díky útokům hackerů. Útoky na bankovní účty obsluhované přes internetové bankovnictví z posledního období bývají bohužel profesionální a přiznávají to i odborníci.

Hackeři a viry se již dokáží dostat i do smartphonů. Což ovšem znamená, že při neopatrném užití internetového bankovnictví se hackeři mohou dostat i k potvrzovacímu heslu nutnému pro dokončení transakce přes internetové bankovnictví. Nadále zůstává nejslabším článkem řetězu uživatel. Virus si stáhne například tak, že reaguje na falešný e-mail tvářící se jako zaslaný od České pošty, který jej vyzve ke stáhnutí souboru do počítače.

Útoků bude přibývat s tím, jak se internetové bankovnictví rozšiřuje. Například Česká spořitelna uvádí, že její klienti využívající internetové bankovnictví již provádí ročně přes internet transakce v objemu téměř jednoho bilionu! Kč. A to je pro hackery lákavá kořist. Bankám nezbyde než investovat další prostředky do ochrany. Uživatelé internetového bankovnictví budou muset být i nadále, či spíše ještě více, obezřetní.

Kyberválka už dávno probíhá, jen o tom nevíme.

Jevgenij Kasperskij, Kaspersky Lab

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku