InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kybernetická měna Bitcoin II

24.8.2013 Administrátor (přečteno 4656x)
Kybernetická měna Bitcoin II

Kybernetické měně Bitcoin jsme se věnovali v článku Svět se zbláznil. Investujte do Bitcoin!. Článek měl velký ohlas a zejména počet negativních komentářů byl dosti vysoký. Na této internetové měně dochází k zajímavému posunu. Ten posun spočívá v tom, že jej německé ministerstvo financí uznalo jako virtuální měnu. Ministerstvo financí ji považuje za "soukromé peníze". Německo v tom není samo. Začátkem srpna označil Bitcoin za legitimní platidlo také soudce v Texasu.

Německý přístup k Bitcoinu má svoje důsledky. Od teď je možné zdaňovat komerční zisky spojené s Bitcoiny. Naopak soukromé využití virtuálních peněz v Německu zdanění nepodléhá.

Moje skepse ohledně Bitcoinů zůstává i nadále. Stále tuto měnu považuji za okrajovou záležitost. Nicméně, to, že Německo tuto měnu oficiálně uznává, to je solidní posun na cestě k rozšíření Bitcoinů. Jak přesně Bitcoiny fungují se dozvíte v našem článku zde

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku