InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kurz finančního přežití - předrealizační postřehy

13.9.2016 Petr S. (přečteno 5050x)
Kurz finančního přežití - předrealizační postřehy
Před pár týdny jsem vypsal kurz finanční gramotnosti pro 20 účastníků. Kurz uzavírá kruh. Dám část svých znalostí k dispozici výměnou za finanční odměnu a výtěžek bude věnován na chráněnou gastro dílnu, kde pomůže handicapovaným zapojit se do společnosti.
 
Dnes bych se s vámi rád podělil o průběh registrací a momenty v chování potenciálních účastníků, které mě zaujaly. Nejsem psycholog, proto uvítám komentáře vysvětlující chování.
 
Celá akce byla ohlášena pouze na mé osobní stránce na facebooku a to dne 17.8. Jediná informace, která byla zveřejněna, sdělovala"
- školení finanční gramotnosti bude realizováno v průběhu září
- počet lidí max. 20 a půjde o rychlost přihlášení
- přesné informace budou v pondělí 22.8. ve 20:00 zveřejněny na mém blogu
Víc nic.
 
V následujících dnech jsem dostal cca 31 žádostí o předregistraci, které jsem musel odmítnout. Tito lidé nevěděli čas/místo/cenu. Plus nějaké poptávky na bližší informace, které jsem směřoval na pondělní článek.
 
Pondělí 20:00 se objevil tento článek:
a započaly registrace. Záměrně nebyl v článku podrobně popsán obsah kurzu.
 
Přečtení článku trvá cca 90 vteřin, poté se přechází na registrační formulář. První registrace se objevila po 19 vteřinách. Během krátkého času 4 minuty a 38 vteřin se zaplnilo 15 míst, které byly jen o rychlosti.
 
Během prvních 5 minut článek vidělo 382 čtenářů.
Během první hodiny se přihlásilo 56 účastníků.
 
Další 2 místa byla losována ve středu 22.8. Do losování se dostalo zaregistrovaných 54 účastníků, kteří neměli to štěstí být v první patnáctce.
 
Máme tedy 17 účastníků.
 
Zbývající 3 místa byla, tedy měla být, postupně nabízena v elektronické dražbě vždy 2-3 dny dražba začínající od 1 Kč. Všichni nevylosovaní byli o aukcích informováni.
První aukce dopadla výsledkem o 50 kč vyšším než byla původní cena kurzu. Přestože bylo osloveno všech 52 neúspěšných registrovaných, do aukce se zapojilo jen 5 z nich.
 
Druhá aukce dopadla ještě o poznání hůře. Účastníků bylo o jednoho méně, tedy 4, a vítězná cena byla ve výši 3500 Kč (oproti ceně 5999 Kč při registraci).
 
Z tohoto důvodu byl původní záměr třetí aukce stornován a byl dolosován účastník ze zbývajících pozdních registrací.
 
V mezičase se 1 z původních 15 účastníků odhlásil. Po zkušenostech s aukcí byl nalosován poslední z pozdních registrací a tím se skupina uzavřela.
 
Postřehy a zamyšlení:
Ačkoliv jsem ohlásil, že neberu předregistrace, dostal jsem jich více než dost. Čím to je, že takto fungujeme? :)
 
Stačila pouze krátká zpráva na soukromém profilu, aby v ohlášený okamžik číhalo několik stovek potenciálních účastníků bez znalosti času, místa, ceny, náplně. Je opravdu facebook tak silným nástrojem? Umíme jej správně využívat?
 
Na naplnění 15 míst stačilo pouhých 5 minut. Tohle mě hodně překvapilo. 
 
I přes více než padesát potenciálních účastníků, kteří byli ochotni zaplatit za kurz 5999 Kč se našlo pouze 5 jedinců, kteří byli ochotni kurz vydražit. Že by jedna drobná překážka zkomplikovala realizovat to, co chceme? Či snad se nám nechce udělat ten krůček navíc?
 
Cena kurzu v první dražbě výrazně nepřesáhla oficiální cenu. Osobně jsem předpokládal, že cena bude tak o 20-30% vyšší.
 
Cena kurzu v druhé dražbě dosáhla 60% avizované ceny. Kde je v tuto chvíli oněch 50 zájemců ochotných zaplatit 6000 Kč? Tomuhle nerozumím už vůbec.
 
Přiznám se, že celá akce ve mně vyvolala několik nezodpovězených otázek a ačkoliv je to mimo téma investic, rozhodl jsem se s Vámi o ni podělit. Třeba chystáte podobné akce a najdete tu inspiraci či námět. Také nebudete tak překvapeni z (pro mě) nelogického chování některých zájemců.
 
Je i dost možné, že článek bude číst někdo z více než 50 smutných registrovaných, na které se místo nedostalo. Poprosím i jej (ji) o komentář.
 
Předem díky za postřehy a věřím, že výše popsané informace budou někomu k užitku. Já najít dříve podobné, neměl bych onen "geniální" nápad s aukcí :)
Petr S. Petr S.

Nejsem blogger a nepíši často. Trvá dlouho, než mě nějaké téma osloví, ale potom se odhodlám a jdu na to.

Můj cíl na investportal - jsou dva a s oběma můžete pomoci:

          1/ přivést na tyto stránky 999 like  - pokud se Vám článek líbí, dejte like i na web.

          2/ mít na jednom článku magických 999 like - ale dejte like opravdu jen, pokud se Vám článek líbil. Nechci nahánět jen počty. Díky

 

V životě se věnuji problematice peněz, finanční gramotnosti a investicím převážně vlastního kapitálu do různých oborů. Zkrátka "jen" posílám peníze tím správným směrem, aby pomáhaly a množily se. Ale život, ten není o penězích, je o úplně jiných hodnotách.

A jedna rada k investicím:

Nejlepší doba investovat byla před 20 lety. Druhá nejlepší je právě teď.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku