InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kupujete auto? Tak jen pro připomenutí…

1.8.2015 Jindřich Svoboda (přečteno 4475x)
Kupujete auto? Tak jen pro připomenutí…

„A každýmu jsem to na týhle židli říkal. Nekupuj oktávku, nekupuj oktávku, nebo o ní přijdeš. Ale je to marný, je to marný, je to marný.“

Dnešní noticku jsem si dovolil zahájit malou parafrází z klasického českého filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Každou chvíli se totiž dovídám, že zase nějakému známému ukradli jeho „oktávku“. Není divu, Škoda Octavia je nejvíce kradeným typem automobilu u nás. Každý rok nenávratně zmizí jedna z 200 Octavií.

Riziko úplné ztráty 0,5% za rok sice akciovému investorovi nepřijde asi příliš vysoké, ale toto není akciová burza. Běžný občan nemá instantní půl milion na nový automobil. I movitějšího jedince taková ztráta poněkud zamrzí. Samozřejmě, proti krádeži se dá pojistit, ale pojištění a spoluúčast pojištěného něco stojí, nadto je pojištění často kradeného typu vozu citelně dražší. Navíc zařizování kolem odcizeného auta není nic příjemného. Proto je při koupi nového vozu, vedle technických, estetických, ekonomických a dalších aspektů a parametrů, záhodno vzít v úvahu i to, jak moc se daný typ auta krade.

V ČR jsou na horních příčkách Škodovky, Volkswagen a další německé značky (BMW, Audi a Mercedes). Kdo chce mít větší klid, měl by se zaměřit na „Francouze“ a „Japonce“. Takový Hyundai, lidově zvaný „Hnůjdaj“, se prakticky nekrade. Chmatákům také kupodivu moc nevoní ani Opely.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku