InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kdy investiční zlato nakupovat a kdy už je na to pozdě

22.4.2020 Administrátor (přečteno 1848x)

Tak jako každou recesi se začínají objevovat v mediích články o tom, jak nyní akcie šíleně padají a jak zlato šíleně roste. A popisuje se v mediích, jak dramaticky rostou nákupy investičního zlata investory. Logicky se objevuje otázka, zda investoři, a většina jsou amatéřští investoři, dělají správně. Akcie nyní nechám stranou a podívám se na investiční zlato. 

Předně bych chtěl upozornit na fakt, že pokud se investor rozhoduje podle takových článků a nechává se jimi inspirovat k tomu, aby se choval tak, jak se v nich zpravidla popisuje, není to správný tah. Články upozorňují na to, kdy je již něco příliš levné, nebo naopak hodně dlouho rostlo.

Pokud jste se tedy nyní v době, kdy přichází celosvětová recese, rozhodli začít investovat do investičního zlata a spoléháte na to, že nyní na tom budete profitovat, přicházíte velmi pravděpodobně s křížkem po funuse. Mělo by vás přitom trknout i to, jak zásadně cena trojské unce vyrostla za posledních 12 měsíců. To je jaksi úloha investičního zlata. V době krizí a recesí, když hrozí, že jiná aktiva na nějaký čas výrazně klesnou, zlato je taková tradiční záchranná brzda. Nesmím ho ale začít nakupovat na vrcholu krize. Musím ho mít před krizí.

Bohužel amatéřští investoři mají na burze většinou zoufalé výsledky. Nemůžete se rozhodovat - totiž nechat se strhnout - davovou psychózou. Musíte být napřed. Být odolní vůči davu i novinovým titulkům.

Oosbně mám fyzické (ne papírové) investiční zlato jako součást mého portfolia již řadu let. A řadu let, tedy dávno před krizí, jej nakupuji. A tak logicky nyní, v době koronavirové pandemie, sklízím. Abych byl precizní, mám svůj investiční plán a nakupuji investiční zlato každý měsíc za stejně velkou částku. Opravdu nemám ambici trefit tzv. dno či vrchol. Nikdo na světě to neumí a já také ne. Když se ale podíváte na ceny trojské unce během posledních 10 let, musí vám být jasné, jak pozitvně se nyní moje investiční zlato v portfoliu projevuje.

Drazí investoři, nebuďte ovce. Mějte plán. Mějte dlouhodobý plán. A držte se jej.

Mimochodem, věděli jste, že výnos z prodeje vašeho investičního zlata nepodlehá zdanění? Paráda, že?

Na závěr upozorňuji, že tento článek není investiční doporučení. Každý investor by se měl a musí rozhodovat sám za sebe. Tohle za vás skutečně nikdo neudělá. Nikdo vás neudělá bohatým. To musí každý sám.      

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku