InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Kdo má dnes zájem o pronájem bytu?

10.6.2015 Jindřich Svoboda (přečteno 4642x)
Kdo má dnes zájem o pronájem bytu?

V dubnu tohoto roku jsem uveřejnil seriál nazvaný Lesk a bída pasivního příjmu. Tento seriál se převážně věnoval rizikům při pronajímání nemovitostí, ale i tipům, jak tato rizika omezit. Jedním z největších nebezpečí je riziko neplatičství. Pojednání o tomto tématu bylo uvozeno tímto odstavcem:

„O problematice neplatičů by se daly popsat stohy papíru. Již od roku 2008 bydlí většina národa ve svém, ať již v osobním nebo družstevním vlastnictví. Češi obecně chtějí bydlet ve svém, protože „přece nebudou zbytečně sypat peníze majiteli bytu“. Kdo tedy zůstal na nájemním trhu?

Včerejší Hospodářské noviny mne zaujaly citátem Karla Jakobce, místostarosty Sokolova, který hovořil o problematice pronájmu městských bytů:

„Když jsme dříve nabízeli byty k pronájmu, mezi žadateli byli učitelé, lékaři a vůbec lidé s pravidelným příjmem. Struktura žadatelů se ale v posledních letech zhoršuje a není z čeho vybírat.“

Toto je další zkušenost z praxe současného pronajímání bytů. A je v naprostém souladu s tím, jak jsem odpověděl na otázku, kdo má v současné době zájem o pronájem bytu.  „Z větší části ti, kterým banka nepůjčí. A mnozí z nich jsou rizikoví.“

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku