InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Je dobré se pohybovat ve světě financí?

20.10.2014 Alex Investor (přečteno 4600x)
Je dobré se pohybovat ve světě financí?

K napsání tohoto článku mě evokoval emailový dotaz  jednoho z mladých čtenářů. Musím říci, že za otázku děkuji a trvalo mi pár dní rozmyslet odpověď.

Vážený pane Alexi,

chtěl bych se Vás zeptat zda je dobré se pohybovat dnes ve světě financí nebo je to již nevýhodné?
Jsem ve třetím ročníku obchodní školy a rozhoduji se ve kterém oboru se dále zaobírat a zaujala mne profese burzovního makléře. Mohl byste mi prosím poradit zda je to ten správný směr?
Děkuji a těším se na Vaši odpověď.
S pozdravem
Tomáš O.
 
Milý Tomáši,
 
můj názor je, že umět se pohybovat ve světě financí je výhodné posledních cca 4 000 let. Můj skromný odhad je, že do konce Tvých studií se na tom moc nezmění. Je dobré být finančně gramotný, zejména z ekonomických důvodů.
 
Co se týče pozice burzovního makléře, tak tady je odpověď ošemetná. Většina makléřů znamená navolávači oveček, které jim svěří peníze do správy a živí je poplatky z obchodů, nikoliv zisku. Nikde není řečeno, zda klient vydělává či nikoliv, ale platit bude pořád. Chce to asi slušný morál.
Vřele doporučuji následující studijní materiál
a samozřejmě Vlk z Wall Street
 
Zda je to správný směr či nikoliv, záleží zejména na motivaci, se kterou do toho jdeš. Pokud chceš jen vydělat a je jedno jak, potom je to jeden z nejlepších směrů. Pokud máš ale trošku morálu a chceš vydělat společně s klienty, tak budeš mít přinejmenším problémy s nadřízenými, kteří Tě budou nutit uzavírat ziskové pozice a vysedávat na ztrátových. Protože placeni budete převážně z objemu obchodu.
 
Pokud máš ale na mysli naučit se obchodovat na burze, poté fungovat s klientelou na podíl na zisku, je to jedna z nejčistších forem výdělku - dělíte se o zisk.
 
Co bych doporučil, je nefixovat se na burzovního makléře, ale pracovat na své finanční gramotnosti, umění práce s penězi a investicemi. Je spousta projektů, které sdružují lidi podobného smýšlení, kde se můžeš mnohé naučit. Je také mnoho lidí, kteří ovládli ať již umění obchodu na burze či investování jako takového a jsou schopni a ochotni se o své zkušenosti dělit. Najdi takové ve svém okolí.
 
S přáním, aby ses rozhodl co nejlépe
Alex Investor
Alex Investor Alex Investor

Pokud mi chcete:

a) cokoliv sdělit či nabídnout

b) požádat o názor

c) vynadat či poděkovat

d) pozdravít

e) cokoliv jiného

 

zde je můj email a budu rád, když se ozvete:

alexinvestor@seznam.cz

 

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku