InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Jak začít investovat či obchodovat na burze

13.3.2013 Administrátor (přečteno 4826x)
Jak začít investovat či obchodovat na burze

Obchodovat s akciemi můžete po telefonu, na pobočce nebo přes internet. Nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější je obchodování s použitím internetu. Investovat můžete do akcií v ČR i v zahraničí (USA, Německo atd.)

Jak na to:

V prvé řadě je třeba vybrat si obchodníka s cennými papíry. Sám jsem otestoval čtyři obchodníky s cennými papíry a u dvou nejlepších jsem zůstal. Vy si budete muset udělat vlastní výběr. Mezi nejznámější patří Fio, Patria, Atlantik, Cyrrus a ze zahraničních např. Interactive Brokers. Ne všichni obchodníci však umožňují obchodovat on-line. S vybraným on-line brokerem je třeba uzavřít smlouvu. Potřebovat budete průkaz totožnosti (OP) a číslo vašeho bankovního účtu. Dále má obchodník ze zákona povinnost vyplnit s vámi investiční dotazník.

Příklady on-line aplikací pro obchodování:

  • www.e-broker.cz
  • www.brokerjet.cz
  • www.interactivebrokers.com

 

Obchodování přes on-line aplikaci:

Dostanete přístup k internetové aplikaci, s jejíž pomocí budete moci obchodovat. Většinou není nutné nic instalovat na váš počítač, stačí mít připojení na internet a doporučený internetový prohlížeč. Bezpečnost je vyřešena jako u klasického internetového bankovnictví. Jakmile máte podepsánu smlouvu a přístup zřízen, stačí na nový obchodní účet v hotovosti vložit či převodem poslat peníze - a můžete začít obchodovat. Nákup či prodej cenných papírů je otázkou pouze několika sekund!

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku