Jak souvisí covid a pasivní příjem

koronavirus-a-pasivni-prijem

Zpět v kanceláři. A opět práce jako na kostele. Rok 2020 je výjimečný. Většina lidí si letos myslím uvědomila, že – nikoliv z jejich viny – stát jim může kdykoliv zavřít jejich podnikání, firmu, živnost, ordinaci, firmu jejich zaměstnavatele. A ze dne na den se mohou ocitnout bez příjmu.

Hračky, které si mnozí nakoupili do svých domů a bytů (či stojí na ulici), se optikou 2020 nejeví až tak důležité. Mnohem důležitější je, jak dobře dnes všichni máme náš majetek – hmotný a nehmotný – nastavený a v kondici. A zda se finanční toky z našeho majetku plynoucí pohybují k nám. Nebo od nás.

A tak by si každý člověk v naší zemi měl položit otázku. Až mi příště cokoliv znemožní pracovat měsíc, rok či déle, umožňuje mi můj majetek a moje portfolio přežít toto krizové období? Přitom to není nic až tak složitého. Jenom je potřeba na to myslet pár let v předstihu.

Řešení = informace + vzdělání + plánováníkapitalistická střídmost (odkládám si a neutrácím za kraviny a zbytečnosti)

TIP: Pasivní příjem slouží jako prostředek k tomu stát se rentiérem.

Upozornění k CFD: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 51 až 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

© 2024 Vpenize.cz | Nakódoval Leoš Lang