InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Jak si sestavit vlastní investiční fond postavený na tučných dividendách?

5.4.2014 Administrátor (přečteno 6196x)
Jak si sestavit vlastní investiční fond postavený na tučných dividendách?

Jak si sestavit vlastní investiční fond postavený na tučných dividendách?

Postup je prostý. V uplynulých dvou dnech jsme zde na Investportalu v sekci Investorská akademie představili přesně deset akciových titulů. Jednalo se o silné zavedené firmy z ČR i z celého světa. Společné jim byla velmi zajímavá dividenda, která se bude velmi pravděpodobně vyplácet i v příštích letech a velmi pravděpodobně půjde dále nahoru. S tím by měly jít i kurzy těchto titulů.

Pokud tedy uvažujete o tom sestavit si vlastní investiční fond postavený na silných firmách a tučných dividendách, tento článek je takovou malou nápovědou nebo ukázkou toho, jak to lze reálně udělat. Pokud budete tyto tituly nakupovat v těchto dnech, celkový dividendový výnos se bude pohybovat někde na úrovni 5% ročně. Je zde ještě jedna "užitečná věc" a to je ta, že vaše celková investice bude diverzifikována i v měnách.

A o jaké tituly se tedy ještě jednou jedná a jak by tedy takový váš privátní fond mohl vypadat? Zde je popsáno oněch deset titulů včetně jejich dividend:

Komerční banka

Fortuna

Allianz

Zurich Insurance

Vivendi

Total

Altria

ConocoPhillips

Verizon

AT&T

Jinak nakoupit tyto akcie je více než snadné

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku