InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Jak se stát lepším člověkem

18.9.2016 Administrátor (přečteno 5203x)
Jak se stát lepším člověkem

Po sobotní myšlence, která měla solidní ohlas jsem si pro vás připravil další. Je opět velmi prostá a je snad ještě důležitější než ta předchozí. Pojďme rovnou k věci. 

Protože čtete Investportal, pravděpodobně jste muž či žena, kteří mají nějaké plány, nějaké ambiciózní cíle, nějaké sny. Prostě chcete se někam dostat. V tom případě je výjimečně důležité čím a především kým se obklopujete. Když pominu vaši rodinu, zamyslete se nad tím, se kterými pěti dalšími lidmi trávíte nejvíce času. Věnujte tomu minutku a ta jména si prosím teď hned napište na papír. Věřte mi, je to důležité. Máte napsáno? Do té doby nemůžeme jít dál...

A teď se zamyslete. Jsou to lidé, které obdivujete? Jsou to lidé, kteří se dostali tam kam se chcete dostat i vy? Pokud tomu tak není, pak máte velký problém. Je téměř jisté, že se nedostanete dál než oni. Například se s vámi vsadím, že mají téměř identický příjem jako vy. Mají i podobné představy o životě a cíle jako vy. 

Pokud se chcete dostat dál než se nacházíte nyní, musíte si najít nové přátele, kteří pro vás budou inspirací a od kterých se mnoho naučíte. Musí být zapálení pro dosahování toho co chcete dosáhnout i vy. A nebo ještě lépe, už to dosáhli a mohou vám ukázat cestu. 

A teď pozor. Netvrdím, že máte své současné přátele "zmačkat a hodit do koše". Nic takového. Pouze tvrdím, že byste měli trávit více a více času s lidmi úspěšnými. Úspěšní lidé vám totiž pomohou dostat se tam, kam se dostat chcete. "Neopouštějte staré známé pro nové." Najděte si ale také nové. 

Pro dosažení úspěchu v životě je strašně důležité to, co máte v hlavě a na co myslíte. Stejně tak je výjimečně důležité to, čím a kým se obklopujete. Život je krátký. Dělejte si nové přátele. A ať jsou inspirativní a úspěšní. I oni z vás udělají lepšího člověka. 

(Nebojte se mi napsat váš názor i soukromě na admin@investportal.cz)

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku