InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Jak obchodovat binární opce: Průvodce vyděláváním na internetu

1.7.2016 Michal Kuchař (přečteno 3441x)
Jak obchodovat binární opce: Průvodce vyděláváním na internetu

Binární opce jsou jedním z velmi zajímavých investičních nástrojů na burze. Obchodníci u toho typu obchodování předpovídají, jestli ceny některých komodit, měnových párů, anebo akcií půjdou nahoru, anebo dolů. Na rozdíl od jiných nástrojů na burze se ovšem binární opce výrazně liší a to hned v několika základních věcech najednou. Jednak při jejich obchodování je riziko ztráty zcela limitováno vaší investicí do obchodu a jednak nemusíte předpovídat, jak moc cena půjde nahoru, anebo dolů. Přesně tak při obchodování binárních opcí stačí pouze určit směr, kterým se cena posune. Pokud vaše předpověď bude správná, tak vyděláte fixní částku, kterou víte ještě před otevřením obchodu. Jak jistě víte, tak nedávno byl např. odhlasován Brexit (Spojené království se rozhodlo opustit EU) a v takovém momentě je velmi jednoduché na binárních opcí vydělat. Již předem totiž bylo jasné, že libra v případě odchodu Británie okamžitě klesne a také se tomu tak stalo. Rovněž stoupla také hodnota tzv. bezpečných uložišť („safe havens“), tedy zlata, amerického dolaru a japonského jenu, protože na trhu panuje nejistota.

Jsou binární opce rizikové?

Ano binární opce jsou rizikové, stejně tak je ale rizikové i jakékoli jiné investování, anebo obchodování. Abyste se naučili jak obchodovat binární opce, tak nejenže budete potřebovat nějaký počáteční kapitál, ale ještě budete muset věnovat dost času studování trhu a aktuálních novinek. Odměna ovšem stojí opravdu za to, a když se vám podaří ziskově dlouhodobě obchodovat, tak neexistuje žádný limit, kolik si budete moci vydělat. Obchodovat s vašimi vlastními penězi můžete začít až v momentě, kdy si budete jisti, že opravdu na trhu uspějete. A jak je to možné? No jednoduše, protože nejdřív se vše naučíte na demo účtu zdarma. Tento účet vám dá možnost si vše hezky vyzkoušet zdarma a bez rizika, že ztratíte vaše peníze. Já osobně jsem také prvně začínal na demo účtu, předtím než jsem obchodoval na úctě reálném. Dokonce i dnes na něm občas obchoduji, když si potřebuji vyzkoušet nějakou novou binární strategii. Z toho tedy plyny, že není žádná hanba nejdřív obchodovat na účte na kterém nemůžete nic vydělat, jde pouze o to se to na něm naučit, anebo si na něm obchodování procvičit.

Kde obchoduji binární opce

Já osobně obchoduji u brokera TopOption, jako většina Čechů a Slováků. Jedná se o kvalitního makléře, který má velmi slušné výnosy a navíc má, jak platformu, tak i zákaznickou podporu v češtině. Pokud si vložíte nějaké peníze k tomuto brokerovi, tak budou pojištěny ve 100% rozsahu a to až do částky 20 000 eur, kdyby náhodou broker měl nějaké problémy s financemi (i když to u takovéhoto brokera s největší pravděpodobností nehrozí). TopOption má povolení, jak od naší ČNB, tak i od evropského úřadu HCMC, takže u něj mohou obchodovat téměř všichni tuzemští obchodníci. V případě, že byste si zde chtěli založit demo účet, tak tady ta možnost také je. K jeho vytvoření, ale budete nejdřív muset váš reálný účet financovat s 200 dolary, ty ovšem můžete později vybrat, kdyby se vám demo účet neosvědčil.

Michal Kuchař Michal Kuchař

Baví mě obchodování na burze a studování aktuálních novinek a zpráv na trhu. Je mi jasné, že obchodování není pro každého bezvěrce i tak ale věřím, že si pomocí obchodování dokáže spousta lidí vydělat nadmíru dobré peníze. Snažím se tedy lidi inspirovat, aby tuto možnost vyzkoušeli, ale rozhodně zezačátku jen na demo účtech, anebo s financemi, které nezbytně nepotřebují.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku