InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

IPO na bodu varu

12.6.2014 Administrátor (přečteno 4020x)
IPO na bodu varu

Akciovým trhům se letos vesměs velmi daří a překonávají historická maxima. V posledních měsících přibývají nová velká IPO jako houby po dešti. Je toho aktuálně možná až příliš. Na trh má přijít dlouho očekávané IPO čínského internetového gigantu Alibaba a jeho hodnota, věřte nebo ne, má být kolem 150 miliard USD. To jsou pro zajímavost více než 3 biliony Kč. Již stomiliardové IPO Facebooku u mne vyvolávalo jisté zděšení a následně se i celkem potvrdilo. Alibaba za 3 biliony Kč ve mne vyvolává podobné pocity. 

Velkým IPO se pochopitelně nejlépe daří v době burzovní euforie a rostoucích trhů. IPO do určité míry znamená to, že insideři (tedy majitelé) prodávají. A vědí dobře kdy je správný čas a získají doboru cenu. 

I vývoj kurzů akcií z IPO v poslední době mnohé napovídá. Velmi často jde cena relativně brzy po IPO pod upisovací cenu a jenom velmi nesnadno se dostává zpět na tuto úroveň.

Podtrženo sečteno. Na IPO si v těchto euforických měsících dávejte pozor a raději třikrát měřte než jednou (blbě) koupíte!

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku