InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Investiční doporučení a kdy jim nevěřit

9.10.2016 Administrátor (přečteno 4421x)
Investiční doporučení a kdy jim nevěřit

Pravděpodobně jste se v životě setkali s řadou investičních doporučení. Od amatérů i profesionálů. Já také. Pokud je mi nějaké takové doporučení někdy dáno, okamžitě reaguji otázkou a ptám se daného profesionála či amatéra zda do dané akcie či projektu sám investuje. Pokud tomu tak není - a lidé mají někdy pozoruhodné výmluvy - důvěryhodnost takového doporučení u mne klesá do záporných hodnot. Jakou má takové doporučení váhu? Osobně bych se cítil trapně, kdybych něco takového lidem doporučoval a sám se neubíral stejným směrem. 

A přece. V reálném životě se dějí až neuvěřitelné věci! Investiční profesionál, který se živí tím, že ostatní lidé investují vám v rozhovoru v mediích řekne, že sám investuje všechny peníze do svého ranče. Nevím jak pro vás, ale pro mne je to něco zcela nepochopitelného. Skoro jako kdyby se jednalo o dva lidi (Ano, slovo schizofrenie mne taky napadá.). 

Něco takového je pro mne stejně nepochopitelné, jako když prodejce vozů VW jde a koupí si vůz Mazda. Co to o něm vypovídá? Jak moc mu budete věřit když vám bude sugestivně doporučovat nový Golf nebo Passat? 

Moje "investiční" doporučení je tedy prosté. Když se vám nějaké investiční doporučení nabízí, na prvním místě se dotyčné osoby ptejte a pátrejte po tom, zda do toho také vkládá svoje finanční prostředky. Pokud tomu tak není, prchejte. Takové rady totiž nemají žádnou důvěryhodnost.

Setkali jste se již s nějakou takovou situací?  

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku