InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Tomčiakova investiční doporučení

27.6.2013 David Postráneský (přečteno 4135x)
Tomčiakova investiční doporučení

Dnešní investiční doporučení Borise Tomčiaka z Colosseum mne kupodivu nijak zásadně nepopudily. Objevily se v novém Ekonomu. 

AVG - "česká" technologická chlouba

Tomčiak začíná opět argumentem, že akcie AVG vyrostly za poslední rok o 50%. No, nebudu tento fakt tentokráte raději hodnotit. AVG je jeden z největších producentů bezpečnostních aplikací na světě. A Tomčiak má pravdu v tom, že kyberkriminalita je na vzestupu a jak firmy, tak i domácnosti, požadují řešení ochrany a jsou za to ochotny celkem slušně platit. Současně je třeba u této společnosti upozornit na velké zadlužení. Jiná čísla vypadají naopak dobře a perspektivně. Sledujte je zde.

Výroba robotů - iRobot

Tomčiak opět začíná tím, že cena akcií iRobot se od počátku roku zdvojnásobila. Pro mne opět chabý důvod k nákupu, ale budiž. Nicméně tvrzení, že roboti se budou do domácností postupně rozšiřovat, s tím mohu souhlasit. Tohle zajímavá oblast je. Otázkou tak zůstává, zda se právě společnost iRobot udrží na špičce a nebude někým převálcována.   

Lockheed Martin

Lockheed Martin vyrábí stíhačky, radary, rakety a další vojenskou techniku. Tomčiak, jako již tradičně, konstatuje, že cena této akcie vzrostla od začátku roku o 15%. Jako by to byl snad nějaký důvod k nákupu. Dále argumentuje konfliktem v Sýrii a zájmem investorů o akcie firem dodávajících zbraňové systémy americké armádě. Určitě lze předpokládat, že USA výdaje na zbrojení jen tak snižovat nebudou. A je faktem, že právě Lockheed Martin je největší zbrojařskou firmou na světě. Tohle lze směle označit za sázku na jistotu. Čísla této firmy vypadají solidně a vytknout jí lze snad jenom zadlužení, sledujte to zde.

Závěr

Tomčiakova argumentace zase poněkud pokulhává, ale minimálně AVG a LMT nejsou firmy, kde by asi hrozilo nějaké velké zklamání. Tohle nejsou nezajímavé tituly. Minimálně si zaslouží o nich popřemýšlet a podrobit je kritice.

Mimochodem, poznáte letadlo na obrázku?

David Postráneský David Postráneský

Soukromý investor

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku