InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Hýskovo pravidlo číslo 18 - Když už podnikat, tak s něčím výjimečným

31.7.2017 Jan Hýsek (přečteno 2640x)

Není větší nuda, než si založit stou první firmu, která dělá to samé jako konkurence. S tím jen těžko prorazíte. Nuda je mizerně zaplacená.

Než se pustím do nějakého nového podnikatelského záměru, vždy si kladu otázky jako "V čem se to liší od všech ostatních?", "Dělám něco výjimečného?", "Dělám něco, co ostatní neumí?", "Dělám něco, čeho se ostatní bojí?". Pokud si alespoň na jednu větu odpovím kladně, začnu o tom vážně uvažovat.

Pokud děláte něco, co ostatní nedělají, nemáte žádnou konkurenci. Nevzniká diskuse v čem je to jiné. Můžete si za to také nechat dobře zaplatit, protože vám nikdo cenou ani nemůže konkurovat.

Typická ukázka špatné volby byznysu je založit si stou první realitku. Čím se budu odlišovat? Mám fialovější materiály?

Chce to dělat něco úplně jiného. Klidně bláznivého. Jiný byznys je otevřít si třeba restauraci v mém rodném Hradci Králové a podávat jídlo třeba 50 metrů nad zemí v balónu. To se sakra odlišuje a v okruhu sta kilometrů to pokud vím nikdo nedělá. Sami jistě vymyslíte nejméně deset dalších originálních služeb nebo produktů.

Když už se vrhnete na podnikání, dělejte prosím něco výjimečného. Nebo alespoň zásadně se odlišujícího od ostatních. Život je krátký a má stát za to! 

Jan Hýsek Jan Hýsek

Investor, podnikatel, lektor.

Můžete mi napsat na janhysek(zav)seznam.cz

Najdete mne také na Fb https://www.facebook.com/akciecz

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku