InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Geniální marketing "po italsku"

7.12.2013 Jan Hýsek (přečteno 4106x)
Geniální marketing "po italsku"

Italové přišli na celkem originální způsob jak prezentovat výkvět svého průmyslu po celém světě. Prostě jej naloží na svoji nejmodernější letadlovou loď Cavour a vyrazí s ním na "okružní cestu kolem světa". Jak jistě uznáte, jedná se o celkem elegantní a jistě i efektní využití drahé vojenské techniky. A pro dobrý účel.

Abych byl zcela přesný, na okružní "marketingovou" cestu kolem světa vyrazila flotila hned čtyřech italských válečných plavidel. A to před pár dny. Flotila je na cestě do devatenácti afrických a arabských přístavů a na těchto zastávkách bude prezentovat italská letadla, rakety, děla, bezpilotní stroje, telekomunikační techniku, ale také italský nábytek, pneumatiky Pirelli a mnoho dalších klenotů italského průmyslu.

Celou plavbu, jejíž náklady jsou odhadovány na 20 milionů EUR, uhradí ze dvou třetin italské soukromé i státní firmy.

Další cesta, tentokráte do Brazílie, je naplánována již na příští jaro.

Osobně to považuji za celkem originální způsob prezentace italských výrobků. Všichni víme, že praktická ukázka takového zboží nemůže být ničím nahrazena. A na jednu jedinou letadlovou loď se vejde spousta produktů, tedy i těch nevojenských. Nyní jenom přemýšlím, jak by se měli zachovat Češi a na co by ukázky našich výrobků měli naložit a kam s nimi vyrazit. A má o ně někdo ještě zájem? Zřejmě by to odvezly naše Tatrovky a Škody. A možná to není tak úplně blbý nápad, co myslíte?  

Jan Hýsek Jan Hýsek

Investor, podnikatel, lektor.

Můžete mi napsat na janhysek(zav)seznam.cz

Najdete mne také na Fb https://www.facebook.com/akciecz

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku