InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Falešný ekonom dopaden

2.6.2014 Jindřich Svoboda (přečteno 3962x)
Falešný ekonom dopaden

Uprchlý recidivista Vladimír Prokop, který pod cizí identitou vyluxoval třetinu rozpočtu svého zaměstnavatele, je zpět v cele. Po dvou měsících na útěku byl dopaden v Praze na Vinohradech.

„Hledaný muž využíval ke svému pobytu několik adres - téměř desítku různých adres, na kterých se ale zároveň ukazoval víceméně náhodně," sdělil médiím policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Po dopadení provedli policisté domovní prohlídku v místě, kde se Prokop vyskytoval nejčastěji. „V rámci prošetřování kriminalisté zadrželi téměř osm milionů korun z celkových 9,6 původně zpronevěřených," dodal mluvčí Hulan.

Národní zemědělské muzeum, kde Prokop řádil, tak již postrádá jen něco přes 1,6 milionu Kč, což je jistě dobrá zpráva pro jeho tradičně napjatý rozpočet.

Policejní vyšetřovatelé se domnívají, že uprchlý vězeň toho na útěku napáchal mnohem více, a to pod vícero falešnými jmény. Z tohoto důvodu žádá policie, aby se jí ozvali všichni, kteří měli s podvodníkem Prokopem – Liškou – Soukupem co k dočinění.

O tom, jak se bránit proti nepoctivcům, kteří zneužívají cizí identitu, jsme psali před měsícem v článku Jak nezaměstnat podvodníka.

Jindřich Svoboda Jindřich Svoboda

 

Ostřílený harcovník světa byznysu i burzovního obchodování. 

Upozornění: Veškeré informace publikované na tomto webu jsou určeny výhradně ke studijním účelům a v žádném případě je nelze považovat za investiční doporučení ve smyslu příslušných právních předpisů.

 

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku