InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Ertrag & Sicherheit a podvody se zlatem. Víte ale co je na celém případu nejhorší?

29.8.2015 Petr S. (přečteno 8599x)
Ertrag & Sicherheit a podvody se zlatem. Víte ale co je na celém případu nejhorší?
 
Internet je teď plný informací o megapodvodech společnosti Ertrag & Sicherheit, která nabízela investice do zlata u společností EVVE a TMS. Ty jsou ale již několik měsíců v insolvenci. Při kontrole údajně pětikilové zlaté pruty vážily 2 kg (asi light verze) nebo byly v zásobách i suvenýry zlatavé barvy. Tak mě napadá, že mám někde malý kamínek z dětství, který jsem natřel nažluto a hrál si na to, že jsem našel zlato. Nechcete jej někdo koupit? :)
 
Další trefou byly uzavřené fondy Shedlin. Správce je od listopadu 2014 v insolvenci. Holt tu nemocnici v Dubaji postaví někdo jiný, zaplacená už možná je. Vtipné jsou i tahanice, kdo vlastně za co může. České sročko E&S Investments za nic nemůže, odkazuje na organizační složku, která v ČR dokonce měla i licenci obchodníka s cennými papíry, než ... Odkaz
byla pokárána a raději tuto činnost ukončila. Současné sročko vlastní E&S Holding GmbH, což určitě bude úplně někdo jiný, jak už z názvu vyplývá. Suma sumárum vlastně nikdo za nic nemůže, jen investoři přišli o pár milionů. Holt ono i to majetkové poradenství něco stojí a není bez rizika. Co vlastně dělá takový majetkový poradce? Radí jak s majetkem, nebo od majetku? Ani slůvko o tom, že by měl vytvářet zisk :)
 
Co mě osobně však na celém případu děsí je fakt, že ČNB od něj dává ruce pryč. Copak nemá dozor nad finančním trhem? Nepatří investice do zlata do oblasti investic, tím pádem finančního trhu? Vždyť se o tom píší tak krásné mnohastránkové dokumenty, např tento z roku 2014.
 
Je pro mě velké zklamání, když z úst mluvčí ČNB slyším, že pokud bych byl poškozený (upozorňuji, že nejsem, protože k této společnosti bych finance nesvěřil, mám pud sebezáchovy), tak se mám obrátit na soud. Přijde mi to jako zajímavý kontrast proti rozhodnutím a varováním, která si můžeme přečíst na společnosti, které fungují, jen prostě v jiném státě, pod jiným dozorem.
 
Jako klient českého finančního trhu se teď cítím zmatený, podvedený. Je tu dozor, který se ale otočil zády ve chvíli, kdy se děly nepravosti a nechal by mě ve štychu. Podobné jako kdybych chodil po ulici a cítil pocit bezpečí, když na rohu vidím hlídkujícího policistu. Ten samý policista se ale otočí zády ve chvíli, kdy mě někdo přepadne a okrade. Jen na mě od rohu zavolá - pamatujte si tvář, pak je dáte k soudu. A to je na celém příběhu to nejsmutnější. Takže přátelé, pamatujme si tváře.
 
I když na druhou stranu - pro nás, kteří chceme svůj byznys dělat poctivě, bude dobře, když si klienti budou pamatovat tváře a budovat naše značky.
 
Takže je vlastně vše tak, jak má být a v pořádku. Je tomu tak ale doopravdy? To už si zodpovězme každý sám ...
Petr S. Petr S.

Nejsem blogger a nepíši často. Trvá dlouho, než mě nějaké téma osloví, ale potom se odhodlám a jdu na to.

Můj cíl na investportal - jsou dva a s oběma můžete pomoci:

          1/ přivést na tyto stránky 999 like  - pokud se Vám článek líbí, dejte like i na web.

          2/ mít na jednom článku magických 999 like - ale dejte like opravdu jen, pokud se Vám článek líbil. Nechci nahánět jen počty. Díky

 

V životě se věnuji problematice peněz, finanční gramotnosti a investicím převážně vlastního kapitálu do různých oborů. Zkrátka "jen" posílám peníze tím správným směrem, aby pomáhaly a množily se. Ale život, ten není o penězích, je o úplně jiných hodnotách.

A jedna rada k investicím:

Nejlepší doba investovat byla před 20 lety. Druhá nejlepší je právě teď.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Komentáře k článku