InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Eric Schmidt prodává polovinu svých akcií Google

12.2.2013 Administrátor (přečteno 5143x)
Eric Schmidt prodává polovinu svých akcií Google

Generální ředitel Google Eric Schmidt bude v průběhu roku prodávat 3,2 milionu svých akcií Google. Jedná se zhruba o 2,5 miliardy dolarů. 

Kdo vlastní největší podíly v Google:

  • Larry Page - 8,7%
  • Sergey Brin - 8,5%
  • Eric Schmidt - 2,3%

Takové zprávy jistě akcionáře extra nepotěší, i když akcie na to poklesem zatím nereagují. Každopádně si Eric asi nevybral špatné načasování. Google se daří. Firma má aktuálně kapitalizaci přes 250 miliard usd a je na dvanáctiměsíčním maximu. 

Proč to Eric Schmidt prodává? To se můžeme jenom dohadovat. Napadá mne několik možných důvodů. Již příliš nevěří v růst akcií Google. Již příliš nevěří v byznys Google. Potřebuje ty peníze na nějaké další soukromé investice. Nebude mít již v Google takový vliv či dokonce z něj odejde a tak chce polovinu zisku realizovat, což je pochopitelné. Nutno také upozornit, že Schmidta nahradil v roce 2011 na pozici výkonného ředitele Google jeho spoluzakladatel Larry Page.

Který důvod to je podle vás? Pište do komentáře.

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku