InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Elon Musk a jeho gigabyznys

10.3.2014 Administrátor (přečteno 4910x)
Elon Musk a jeho gigabyznys

Mluví se o něm jako o novodobém Tony Starkovi. O Iron Manovi 21.století. Zbohatl na PayPalu a nyní vyrábí vozy Tesla. Hovoříme zde o mladém magnátu Elonu Muskovi. A správný vizionář má velké plány. Jeden takový právě pronikl na veřejnost. 

Elon Musk chystá stavbu "gigatovárny". Má se jednat o největší továrnu na světě pro výrobu baterií pro elektromobily. Jeho vozy Tesla jsou na nich bytostně závislé. Fabrika má stát v roce 2020 a zajistit místo 6,5 tisícům zaměstnanců. Očekávaná investice je ve výši 5 miliard dolarů. 

Elektromobily a baterie

Co se týče výroby baterií, nejde jenom o to, snížit náklady na jejich výrobu, které jsou značné. Jde i o to zvýšit dojezd vozů Tesla na úroveň klasických vozů se spalovacími motory. 

Aby toho bylo více, tak energii pro Gigafactory má kompletně zajišťovat park z větrníků a solárních panelů. 

Elektromobily zatím nejsou dokonalé. Je zde hned několik výzev:

  • vysoká cena
  • relativně krátký dojezd na jedno nabití
  • relativně dlouhá doba nabíjení
  • značná hmotnost a rozměr baterií

Na druhou stranu, v tento okamžik se mi již jeví, že vývoj a rozšíření elektromobilů v příštích letech je neodvratné. A Elon Musk je ten správný člověk na svém místě a především disponuje patřicnými vizemi (a kapitálem).

Tesla Motors je oblíbené téma Investportalu. Čtěte o Tesla, Tesla a Tesla

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Fotogalerie

 

Komentáře k článku