InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

Co je to Uber a proč to investoři milují

6.11.2014 Administrátor (přečteno 4992x)
Co je to Uber a proč to investoři milují

Společnost Uber již udělala po světě v taxi branži pěkný rozruch a dělá jej i v Čechách. V Praze představila právě nyní novou službu - Uber Pop. A jedná se o další poněkud neortodoxní řešení.

Jak funguje Uber Pop? Taxikářem společnosti Uber může být od nynějška téměř každý. Stačí vám k tomu čtyřdvéřový vůz ne starší než 10 let, pojištěný. Mezi podmínky patří také věk ne nižší než 21 let a čistý trestní rejstřík. Dále vás čeká pohovor se zaměstnancem, kontrola technického stavu vašeho vozidla a můžete začít.

Firma tuto službu označuje jako carsharing, ale ve skutečnosti se to mnoho neliší od taxi byznysu. Ostatně tradiční taxi služby se již proti této konkurenci nějaký čas bouří a to v řadě velkoměst.

Služba je postavena na onlinu. Zákazník si zadá přes mobil kam chce jet a zobrazí se mu vozy k dispozici a za pár minut již může jet. Zaplatit může opět online. Prosté. Cena by měla být podle firmy 10,-Kč za kilometr.

To, co lze brzy očekávat, jsou dohady s magistrátem Prahy. Tento byznys totiž podle Uber může provozovat téměř každý. Klasický taxikář však k provozování svého řemesla potřebuje licence a oprávnění. Uvidíme, jak shovívavý magistrát v tomto případě bude. 

Ze společnosti Uber se stává miláček investorů. Ti firmu při posledním nákupu podílu ocenili na 17 miliard dolarů. Firma operuje v několika stovkách měst po celém světě. Firma již zavedla po světě vícero služeb: Uber Black (černé vozy vyšší střední třídy), Uber SUV (luxusní SUV), Uber X (černé běžné vozy), Uber Pop, Uber Lux

Co to tedy Uber je? Je to propojení IT a taxi či IT a sdílení vozidel. O téhle firmě ještě uslyšíme. 

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

Tipy pro investory: Naučte se základy opčního obchodování

Fotogalerie

 

Komentáře k článku