InvestPortal.cz Vyhledat
Zobrazit všechny články

CME nahoru?

6.1.2014 Administrátor (přečteno 3278x)
CME nahoru?

Akcie CME umazaly polovinu své obří podzimní ztráty a porostou, tvrdí analytik.

V prosinci byly akcie CME nejziskovějším titulem na burze v Praze a první obchodní den roku 2014 rostly i přes pokles trhu, připsaly 3,14 procenta a uzavřely na 75,5 Kč. Podle analytika společnosti Cyrrus Tomáše Menčíka porostou ale až nad 100 korun.

Mediální skupina CME se relativně úspěšně snaží dostat z krize. Podle analytika společnosti Cyrrus Tomáše Menčíka se nicméně v problémech stále ještě pohybuje. "Vylepšit by to měl obměněný management v čele se dvěma řediteli," píše ve své analýze titulu CME Menčík.
Jedním hlavních úkolů manažerů je podle něj obnova poškozených vztahů s inzerenty a docílení růstu tržeb na českém trhu. "Podle našeho názoru v tomto úsilí budou úspěšní, proto přiřazujeme titulu doporučení ´koupit´ s cílovou cenou 5,5 USD (v přepočtu zhruba 110 Kč)," doplňuje.

V cílové ceně počítá Cyrrus s postupným růstem hospodaření a absencí veřejné emise akcií s ředícím účinkem, případně pouze s relativně malou emisí. "Je ale třeba upozornit, že investici do akcií CME vnímáme jako velmi rizikovou s významným ´tail rizikem´– tedy s rizikem extrémního scénáře," říká.

K dosažení cílové ceny 110 korun musí ale podle Cyrrusu vedení co nejdříve stabilizovat hotovostní pozici. Pokud firma nesežene dodatečnou hotovost, pak nebude v horizontu 12 měsíců schopna splácet závazky. "Tento extrémní scénář (nedostatek hotovosti) ale nepovažujeme za pravděpodobný," doplňuje k tématu Menčík.

Analytik z Cyrrusu se kloní k názoru, že CME pomůže jejich nejvýznamnější 49,9% akcionář – společnost Time Warner. "Očekáváme, že spíše než veřejnou emisí akcií získá CME prostředky prodejem preferenčních akcí tak, jak to udělali již v květnu 2013. Emisi dluhopisů pak nepovažujeme za pravděpodobnou," říká.

Rok 2013 podle názoru Menčíka znamenal pro hospodaření společnosti pomyslné dno. Od roku 2014 proto tedy analytik očekává obrat a posupný náběh na rostoucí trajektorii. V roce 2014 by se podle něj na meziročním růstu měly podílet zejména příjmy z České republiky, Rumunska a Bulharska.

Zdroj

Administrátor Administrátor

Mám za sebou 17 let investování a obchodování na akciových trzích, v ČR i v zahraničí. Investuji svoje vlastní finanční prostředky. Podnikání i investice mne živí a dnes již pracuji pro radost.

   Tip: Dům s pozemkem téměř 6000m2 7 minut od Hradce za cenu bytu v krajském městě. Více zde

Komentáře k článku